Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámospapagáj-tartók!...

Hullámospapagáj-tartók! Milyen színű és nemű a madaratok?

Figyelt kérdés

2018. jún. 10. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Az enyém egy sötétzöld fiú.

Nagyon idős madár már, legalább 12 éves múlt.

Sajnos nem a legjobban van tartva, mert nincs társa. Tudni kell, hogy a nagyikám madara volt, ő nagyon szerette, s mikor tavaly meghalt, én "örököltem" a madárkát. Nekem amúgy nem kellene papagáj, és ha a Tyutyuka (ez a neve :)) meghal, nem is lesz másik. Ezért is nem vettem neki párt - ha már 12 évig egyedül volt, lehet, hogy nem is szokná meg.

Igyekszem nagyon sokat foglalkozni vele (itthon dolgozom). Van egy szobai röpdéje, de egész nap nyitva az ajtó, mert a nagyinál azt szokta meg, hogy akkor jön-megy, amikor akar.

Teljesen szelíd, kézre száll, elüldögél a vállamon, amíg kedve tartja. Kézből eszik, főleg a tyúkhúrt, azt nagyon szereti, ha meglátja, úgy repül rá a kezemre, mit egy súlyom :)

Nagyon sokat tud beszélni, és nem csak annyit, hogy Tyutyuka szép madár, hanem több mondatot is.

Gyakorlok vele minden nap, a nagyikám tanította őt beszélni, nem akarom, hogy elfelejtse.

Az a legmegdöbbentőbb, hogy néha mondd mondattöredékeket, amit a nagyitól tanult, de nem tudja a végét... elfelejtette, vagy csak nem akarja mondani?

És már nem él a nagyi, hogy megkérdezzem, mi volt az, amit tanított neki.

Múltkor azt mondta: Kukurikú, kis kakasssss, és úgy nézett rám, mintha nem tudná, mi jön most. Próbáltam ismételgetni neki ezt a pár szót, hátha "eszébe jut" a többi, de nem mondott mást. És, ami a legszomorúbb, ezt se mondta azóta, hiába mondom neki, csak néz rám, mintha azt mondaná, hogy így nem jó.

Ki tudja, mennyi mindent tanult még a mamámtól, amit azóta elfelejtett...

Úgy érzem, hogy ha majd meghalt a madár, elszakad még egy kötelék, amivel a nagyimhoz kapcsolódtam.

Remélem, van még pár szép éve velem. Amúgy nagyon egészséges madár, sosem volt beteg.

2018. jún. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nekem egy "neonzöld", nagyon élénk zöld színű hullámospapagájom van. Szelíd, ujjra, karra és vállra száll, nem tudom pontosan, hogy van -e fél éves már. Csini, cuki madárka. Beszél, mondogatja, hogy szeretlek, meg hogy szép madár vagyok. Meg mondja azt is, hogy szia, helló, jó napot stb., és a leggyakrabban használt mondatokat, pl Hogy vagy?, Mi újság veled?, Édes kis drágaságom, kicsi csillagom stb.


Nagyon jól érzi magát láthatóan, szabadon él a házba, csak éjszakára van a kalitkájába. Hímnemű.


Volt már több ilyen madaram, sőt, kétszer már nimfám is. De szerintem as hullámosok cukibbak és szebbek, mutatósabbak is. Egy volt az életembe, amelyik nehezen szelídült(1 hónap alatt), míg a többi hamar és könnyen, ahogy a mostani is(1 hét alatt). Szeretem a hullámospapagájokat, mert olyan nagyon-nagyon édesek! Van többéves tapasztalatom náluk, mert előszeretettel tartom őket házikedvencként!

2018. jún. 11. 08:18
 3/7 A kérdező kommentje:
Jöhetnek még(kedves, normális)válaszok, akár másoktól is!!!!
2018. jún. 11. 08:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 4 éves koromtól voltak hullámos papagájaim. Az első egy talált madár volt, de sajnos ő elment, mert télen találta a nővérem a hóban és nagyon lebetegedett :( Aztán egy ugyan olyan színűt vettünk felszerelésekkel, tipikus vad zöld volt, tojó, de azt mondták hogy hím éa Gyurika lett a neve. :) Nagyon szépen beszélt a neme ellenére is, tévhit hogy a tojó nem beszél, ő mindent megtanul és 12 évet élt.


Aztán vettünk egy kék hullámost, ő hím volt, nagyon szelíd, édes kis papagáj. Sajnos ő megfertőződött 4 éves korában valami zöldségtől :( Hasmenés vitte el. Vittük orvoshoz, nagyon odafigyeltem de se gyógysze se semmi nem fogta meg apociját. 4 évet élt csak :( Nagyon sajnáltuk.


Aztán utána olvasta szakirodalomnak, újságokon keresztül, hogy többet megtudjak a hullámosokról, tartásukról, betegségekről, betegségek megelőzéséről, stb. Úgy voltam sokáig egyébként nem kell többmadár mert mégegy ilyen veszteséget nem akarok. Végül vettem 2 tarkát. :) Gyönyörűek voltak, egyik zöld, sárga ő volt a tojó, a másik kék, fehér ő volt a hím. Tapasztalataim alapján a hímek sokkal szelídebbek és könnyebben tanulnak. Ő 12 évet éltek. Csa a hím ült a kezemre. :)A tojó tartozkodóbb volt, ő csak kezemből evett, de nem ült rá. Majd szomszédok álltal megunt papagájaim voltak. Sajnos az egyik 1 év körül halt meg :( Hasmenése volt és nagyon csúnyán elfertőződött. Arról a kis madárról annyit tudtam, hogy az elmúlt 1 évében ide, oda csapong, mert egyik gazda a másik után una meg :( Kék, fehér kis tarkaság volt, nagyon sajnáltam szegénykét. Nem tudom miért ilyen felelőtlenek az emberek, hogy átgondolatlanul vesznek madarat. Úgy ahogy volt, a felszereléssel együtt, kalitka, stb. adta át a szomszéd. Arról nem is beszélve volt egy társa, ami már nem élt és nem mertek hozzá nyúlni. Engem kértek meg távolítsam el a kalitkábol az elhullott kismadarat, tista szégyenek voltak...


Most egy nimfám van. Tarka, hím és 14 éves. Imádom a búráját, óriási egyéniség. Tud beszélni, fütyülni amiket tanítottam neki. Sokat repül, egészséges. Kisebb megfázása volt eddig csak, 2 nap alatt átment rajta. Termesztek neki zöldet naprafogó, köles magvaból. :) Szóval ennyi a madár történetem.

2018. jún. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Régen is voltak nekem madaraim?


Az első: Momó, a fehér hím huli,

utána egy kék hím huli, neve Pityuka volt,

utána egy sárga hím hullámos volt, neve Cuki volt,

Utána pedig egy sárga hím nimfa, neve Gyurika volt,

utána egy kék hím hullámos, neve Susu volt,

az azt követő egy sárgafejű fehér hím nimfa volt, azaz Sanyi,

utána egy zöld hím hullámosom volt, neve Mózes,

ezt követte a lila hím hulim, neve Totyi volt,

utána volt egy sárga(Lóri)és egy kék(Picúr)hullámosom(hímek)!



Most pedig egy zöld hím hullámospapagájom(Alex)és sárgafejű szürke nimfapapagájom(Sanyi)van!

2018. jún. 14. 08:17
 6/7 anonim válasza:

Nekem a kék tojó, a sárgás-zöld hím, de nem szelídek. Nem lehet kiengedni se őket, mert nagyon veszélyesen repülnek, és inkább nem kockáztatok. (Úgy kaptuk őket, már nem fiatalok voltak, és legalább 5-6 éve nálunk vannak).

Nagyon hangosak, és ugyan nem beszélnek, de ha valami nem tetszik nekik, akkor "kiabálnak" és még vissza is "beszélnek". Viccesek és nélkülük nem tudnánk négy órakor felkelni...xD

2018. jún. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Előző vagyok, még annyi eszembe jutott, hogy hiába a nőstény általában a domináns, itt hiába próbál az lenni, a másiknak is elfogy néha a türelme, és akkor az asszonynak kuss van:D
2018. jún. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!