Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hol lehet venni nimfa papagájt?

Hol lehet venni nimfa papagájt?

Figyelt kérdés
Budapesten keresek, lehet venni minden kisállat kereskedésben?

2018. jún. 11. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Inkább tenyésztőtől vegyél.
2018. jún. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt nem ismerek
2018. jún. 11. 19:52
 3/9 anonim ***** válasza:

Keresni kell, nem ismerni!

[link]

Tessék, megspóroltam neked 2 mp-t.

2018. jún. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kereskedésben nagyobb eséllyel beteg, nem tudod honnan jött, mi történt vele korábban. A kereskedésben dolgozók általában nem értenek az eladott állazokhoz, és bármilyen sz*rt rádtukmálnak, ami egyáltalán nem jó az állatnak. Simán eladnak egy akkora kalitkát a papagáj mellé, amiben az állat a szárnyait sem tudja kinyújtani, és mellé elmesélik, hogy mennyire jól elvan egész nap egyedül a sarokban, és havi párszáz forintból kijön a tartása. Nem érdekük igazat mondani, hiszen akkor az emberek átgondolnák, hogy kell-e nekik mégis az adott állat, és csökkenne a bevétel.


Ezzel szemben a normális tenyésztők nem a profit miatt csinálják, hanem mert ez a szenvedélyük. Figyelnek, hogy kizárják a beltenyészetet és az öröklődő betegségeket. A kicsik általában kézhez szokottak, és nem érték őket rossz tapasztalatok, ami miatt évekig szenvedhetsz a szelidítéssel. Egy kereskedésben ezt nem tudják garantálni. Emellett segítenek a tartásban, és akár évekkel később is fordulhatsz hozzájuk tanácsért. Pontosan tudhatod, mennyi idős és milyen nemű állatot veszel. Sőt, papagájok esetén nagyon sokszor olcsóbban kapsz tenyésztőtől, mint kereskedésből.


Mi a hátránya? Nem csak besétálsz egy útbaeső boltba és elintézed 5 perc alatt. Tenyésztőt keresni kell, felvenni vele a kapcsolatot, elmenni a madárért. BP-n szerencsére ez nem nagy nehézség, és ha figyelembe veszed, hogy 15-20 évre választasz magadnak társat, szerintem megéri foglalkozni vele.


Fontos még, hogy papagájt minimum párban tartunk, különben depressziós lehet, és különböző viselkedési problémái lehetnek (öncsonkítás, tolltépés, állandó ordítás, agresszió, gazdi csipkedése). Ha egyszerre viszed haza a kettőt, sokkal könnyebben beilleszkednek és hamarabb megbátorodnak. Főleg ha legalább az egyik már kézhez szokott.

2018. jún. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Most nem azért, nem védeni akarom a kereskedéseket, de azok a madarak nem tenyésztőktől származnak? A kereskedelmekben drágábbak a madarak, de nem feltétlen betegek. Nekem minden eddig megvásárolt madaram állatkereskedelemből voltak, egyik sem volt beteg. Tudni kell, hogy hogyan néz ki egy beteg madár, meg kell nézni mennyire tiszta a hely, stb. Lehet egészségeset találni és akkor érdemes megvenni, mikor a szállítás van. Persze tenyésztőtől jobb venni, mert a madár nincs kitéve a pakolászásnak, meg az utaztatásnak többször is és nem fogdossa minden féle idegen kéz és e mellet láthatod a tartási körülményeket, mivel van etetve, stb. De az hazugság, hogy beteg állatokat adnak el a kereskedelmisek, nekik sem volna érdekük, mert elterjed a hírük és még állateledelt sem fognak tőlük venni. Csak nyitott szemmel kell járni. Én elkerültem mindig is az igénytelen helyeket még Vitakraftos cuccokat sem vettem tőlük inkább messzebre utaztam vagy utazok el, de olyannak fizetek, aki igényes. Mindenki maga dönti el hol jó neki venni élő állatot. Meg vannak az előnyei, hátrányai, de tény hogy jobb az állattenyésztőt felkeresni.
2018. jún. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ma megvettem őket boltból, és az eladók mondták, hogy tenyésztőtől vannak és nem rég hozták őket. Semmit nem tukmáltak rám, meg igazából nem is fogadtam el volna semmit, mert van mindenem itthon. Nem ők az első papagájaim.
2018. jún. 12. 14:01
 7/9 anonim ***** válasza:

Igazi tenyésztő nem ad be madarat kereskedésbe...

Azok akik beadják azok szaporítókk és nem kevés szinte magasról letojja a madarakat....

Nem egy szapi van aki elengedi a "rossz" madarat vagy kiteszi a kuka mellé az életképtelen, beteg kicsiket.... Nem foglalkoznak vele hogy mi kell nekik hanem az olcsóra, egyszerűre mennek...

Van amelyik simán eladja a madarat kajának is(románok megveszik és megy olaszba kajának) mert ők legalább megveszik mindet...

Azt nem is említve hogy mindenhonnan akárhonnan vesznek madarat és nem foglalkoznak azzal hogy milyen génjei vannak az adott madárnak, mit örökít...

Nem véletlen hogy manapság nagyon sok hullámos lesz daganatos, a szapik rontják az állomány minőségét de nagyon.

2018. jún. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A szaporító és a tenyésztő nem ugyan az.
2018. jún. 21. 15:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem ugyanaz mégis nagyon sok szaporító nevezi és tartja magát tenyésztőnek....
2018. jún. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!