Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szelidítsem meg a...

Hogyan szelidítsem meg a madaraimat?

Figyelt kérdés

Kb áprilisban születtek, májusban vettem őket.2 db nimfa. Akárhányszor próbálom őket megfogni, vagy kiengedje őket akkor félszállnak a karnisra(most már legalább a kalitka tetejére is felmennek) és egy órán keresztül kell kergetnem őket, hogy vissza menjenek a helyükre(ugyanis este sem kívánnak bemenni és csak a karnison üldögelnek) ha pedig meg szeretném a fejüket simogatni akkor fújnak meg harapnak.

Első madaraim, egy csomót olvastam a szelidítésről, de akikről tudok azoknak egész más volt a helyzetük, vagy lehet, hogy én gondoltam könnyűnek ezt az egészet 😅

Segítene valaki, hogy hogyan szelidítsem meg őket?



2018. jún. 29. 22:33
 1/1 anonim ***** válasza:
:) Rengeteg idővel és türelemmel. Ne hajkurázd őket inkább. Én addig ki sem engedtem a nimfámat, míg a kezemre fel nem ült és nem evett kézből. Kb. fél évembe került mire elfogadott. Minden madár más valamelyik hamarabb szelídül valamelyik később. Előbb a kezedel kéne megbarátkozniuk. Ha benn vannak a kalitkájukban és benyúlsz valamiért lassan, óvatossan tedd és tartsd benna kezed, hogy szokják, elég ha nézegetik, majd mindig kicsit közelíts feléjük. Lehet próbálkozni kedvenc maguk kínálásával is de nem biztos hogy egyből el is fogadják. Én volt mikor másfél óráig tartottam mire nagyon óvatos mozdulatokkal végre elfogadta, de aztán egyből hátrált is. Szóval mindig lassan mozogj mellettük, megkell még szokniuk téged. Ha fújnak az a védekezésük jele, fenyegetnek, de igazából nem csípős madárfajta tehát nem támadnak csak védekeznek, mert félnek még. Én azt mondom amíg nem szoknak hozzád ne nagyon engedd ki őket mert akarnist is szerintem azért választották, mert magasan van nem tudod őket elérni és gondolom nem nagyon mernek feloldottan repkedni sem, csak ott üldögélnek. Türelem kell hozzájuk! Idővel el fognak fogadni.
2018. jún. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!