Kezdőoldal » Állatok » Madarak » S. O. S.! Hogyan szelídítsem...

S. O. S.! Hogyan szelídítsem meg a papagájomat?

Figyelt kérdés
Benyúlok hozzá, és össze-vissza repked.

2017. okt. 12. 23:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Türelemmel. Sok, sok türelemmel.

Először szokja meg a jelenléted. Sokat beszélj hozzá, de az első néhány hétben ne akard megfogni. Utána próbáld meg kézből etetni egy falat finomsággal. Lépésről lépésre tudod csak magadhoz szoktatni. Én már levakarni sem tudom magamról az enyémet (nimfa) mászkál a vállamon a fejemen, ül a kezemen amikor gépelek.

2017. okt. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bemásolom amit egy másik kérdéshez írtam:

"Szelídítést már el lehet kezdeni de csak óvatosan, egyelőre legyél a közelében sokat de ne őt bámuld hanem lassabb mozdulatokkal csináld a dolgod egyél,olvass,stb. a lényeg hogy szokja a jelenlétet. 1,2 nap múlva kínálhatod fürtös kölessel rácson keresztül vagy ha nem menekül akkor ketrecen belül lassan odanyújthatod neki de ne kergesd vele, várd meg amíg ő megy oda ez eltarthat egy ideig. Ha eszi az odanyújtott fürtöst akkor teheted a tenyeredbe a magot és úgy kínálni. A lényeg hogy minél többféleképp etesd kézből, szokja a kezed.Ha már ez is megy és úgy látod nem fél akkor csalogasd a kezedre kajával. Az ismétlés a szelídítés kulcsa, minden lépést ismételj sokat."



És vegyél neki egy párt mert kell neki, úgy bátrabbak is.


HELYES tartásról itt olvashatsz bővebben: youtube.com/watch?v=5GN1OJYkS-M


A nemét is meg kellene állapítani biztosra(kereskedésbe sokszor rosszul mondják) mert attól is függhet milyen nemű társat kell venned.

2017. okt. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!