Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Februárban vettünk egy hím...

Februárban vettünk egy hím papagájt és rá 2 hónap múlva egy tojót. Az első 2-3 hónapban szépen elvoltak egymással, de azt tapasztaljuk, hogy a tojó zaklatja a hímet. Miért lehet ez? Sürgős választ várok!

Figyelt kérdés
A zaklatást az alatt értem,hogy nem hagyja enni,nem játszhat kedvére.Igaz a hím az kezes míg a tojó az vad.
2009. dec. 17. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

Mert a nők már csak ilyenek.


bocs, de nem tudtam kihagyni.

2009. dec. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ebben én sem vagyok biztos,de lehet hogy a kalitka nagyon kicsi vagy pedig a tojó szeretne valamit a hímtől.
2009. dec. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem hiszem,hogy a tojó úgy közeledne hozzá mert csak 8 hónapos és tudtommal a papagájok 1 évesen ivarérettek.
2009. dec. 18. 19:29
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
1 hullámos papagáj átlagban 5 hónaposan lesz ivarérett.
2009. dec. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ácsi-bácsi!!!


Mielőtt még elkezdenénk mindenféle hülyeséggel tömni a kérdező fejét jobb, ha megtudja, hogy az ivarérettség egy dolog. Más a tenyészérettség, ami fontosabb.


A nimfák 1.5 évesen ivarérettek és 2 évesen tenyészérettek, ami azt jelenti, hogy csakis 2 évesen állítható párba, vagy helyezhető fel neki odú.


a mai nimfáknál már annyi színváltozat létezik, hogy ránézésre nem lehet megállapítani mindnél, hogy melyik hím és tojó.


Általában a viselkedésük dönti el. A hímek hangosabbak é sokat énekelnek már 3 hónapos koruktól.


A tojók csöndben vannak, főleg egy hím mellett.


Nekem is volt egy olyan tojóm, amelyik nem fogadta el a párját és szét kellett szedni, mert állandóan veszekedtek.


Őket sem lehet úgy összerakni mindig, ahogy mi elképzeljük. Náluk is kialakulhat ellentét és vonzalom.

2009. dec. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Lehetséges,hogy akkor ők nem is egy pár hanem egyneműek?Hogyan tudjuk mi ezt meg állapítani.
2009. dec. 22. 10:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehetséges. Elég nehéz lehet megállapítani, de egy próbát tehetünk.


Tölts fel képet valahová és linkeld ide be. Megnézem és megmondom, hogy mit gondolok.

2009. dec. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!