Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Betudom fogni a papagájt?

Betudom fogni a papagájt?

Figyelt kérdés
Már hetek óta van egy hullámospapagáj a kertünkben. A diófánkon szoktuk látni, a verebek közt.(akikkel láthatóan egész jól kijön)A baj az, hogy lehet, hogy valamilyen ragadozó elkapja, vagy ha jön a tél, vagy egy nagy vihar elpusztul... a másik, hogy nem tudom,hogy itt a kertünkben mit eszik...vettem már papagáj csemegét, (kifejezetten hullámospapagájok részére van) de nem tűnik úgy mintha evett volna belőle. Gondoltam arra, hogy kiteszek egy kalitkát, amibe papagáj kaját teszek, és hátha berepül oda és eszik, azon az alapon, hogy kalitka=kaja( ha ugye így gondolná...)de lehet, hogy valaki rosszul tartotta, és félt nála, és ha meglátja a kalitkát direkt elkerüli... betudnám valahogyan fogni??? És ha igen, akkor hogyan??
2010. jún. 23. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem csináld azt a kalitkás dolgot, máshogyan úgy sem lehet befogni... bárcsak az én kertembe is berepülne egy.. merre laksz? oda kell költöznöm :)
2010. jún. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kalitkás válhat be. Amúgy a hullámosok bírják a telet, kint is tarthatóak, az más kérdés hogy kaját talál e, de sztem a verebekkel az etetőkből tökéletesen elvan. Ha a verebekhez csapódott, nagy esélye van a szabad életre. érdekes eset.
2010. jún. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elég nehéz befogni olyan papagájt, ami nincs megszelídítve... Nekem a szobában is beletelt egy napba. Végül úgy oldottam meg, hogy a kalitkába raktam neki kaját (és a kalitka elé is, magokat és salátát), de így folyamatosan figyelnem kellett, hogy mikor repül bele, hogy azonnal rá tudjam csukni az ajtaját. Azóta persze szelídek, és már könnyű megfogni, mivel alapból a vállamon szeretnek ülni. Szerintem is érdemes megpróbálni a kalitkával. Ha az nem sikerül, megpróbálhatsz lassan közeledni felé, majd hirtelen megfogni, de nem valószínű, hogy elsőre sikerül (nagyon gyorsak tudnak lenni), és ha megijed, nem nagyon fog utána a közeledbe menni. Egyébként sok sikert hozzá! :)
2010. jún. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A mi első papagájunk odarepült az erkélyre, és amikor a keresztapám kiment, rászállt a vállára és hagyta magát bevinni. Szegény biztos már fáradt és éhes lehetett.
2010. jún. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! akkor kipróbálom a kalikás dolgot... remélem tényleg beválik! :)
2010. jún. 25. 18:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Kalitkába eleség, vagy a legjobb, ha élvefogó csapdát teszel ki kajával, amit a görényeknek, rókáknak szoktak. A kalitkát figyelni kell, legjobb ha az ajtóra madzagot teszel és akkor betudod csukni egyből, minél távoloabb legyél tőle, lehetőleg észre s evegyen
2010. júl. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na mi lett a papagájjal?:)
2011. febr. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!