Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Az miért lehetett hogy ősszel...

Az miért lehetett hogy ősszel mikor átvonuló varjúcsapatok szállnak meg bizonyos helyeket a városban, mikor elsétáltam mellettük az egyik felém ugrált és utána rám ordított?

Figyelt kérdés
2018. okt. 19. 20:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy támadott volna, szerintem félreértettél valamit, ordítani nem szoktak, a dolmányos szokott károgni csúnyán az emberre, de az is csak akkor, ha fiókája/fészke veszélyben van, akkor meg is suhinthat.

Viszonylag sokat foglalkoztam vetési varjakkal, nem találkoztam soha hasonló viselkedéssel.

Tudod, én meg azt a kérdést szeretném feltenni, miért van az, hogy egyes anyukák bárgyú mosollyal elnézik, ahogy a kis aranyos gyermekük kergeti és dobálja kővel a madarakat pl.parkokban.

Szívesen megkergetném én is azt az aranyos kisgyereket kicsit, lássuk milyen érzés.

2018. okt. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, de nem hinném hogy a madarak annyira szívügyüknek éreznék a kővel dobálást. nap mint nap bántanak embereket is nem is kicsit durva videók tanúskodnak ilyenekről a fejlevágásokkal és megkínzásokkal, sokak mégis ezt is legalább ennyire figyelmen kívül hagyják. egyébként tényleg úgy tűnt mintha kifejezetten rámkárogott volna ahogy elmentem mellettük
2018. okt. 19. 20:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt hiszem kedves kérdező, te kevered a valóságot az olyan filmekkel, ahol a madarak szövetkeznek az emberek ellen. Mindig a madár a vesztes.
2018. okt. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%
Mert olyan voltál, mint egy madárijesztő...visszavágott, ennyi...
2018. okt. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%
A varjúfélék nagyon okos és intelligens madarak és állítólag a memóriájuk is kitűnő. Vhol olvastam, hogy akár évekig megjegyeznek bizonyos dolgokat. Ebből adódik, hogy akár valami jó vagy rossz élménye merült fel neki tőled, mondjuk valaki valamikor etette őt valami parkban vagy ellenkezőleg, bántotta és esetleg a megjelenésed, öltözet stb. hasonlított rá. Én ilyenre gondolnák.
2018. okt. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!