Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kérdeztem valakitől hogy...

Kérdeztem valakitől hogy mennyi fizetést adnak egy bizonyos helyen, válaszolt is rá, kérdeztem tőle utána, hogy ez nettó vagy bruttó? Annyit írt rá "Ez már tiszta" Ez mit jelenthet? A nettó vagy bruttót?

Figyelt kérdés

2017. júl. 27. 07:29
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja még annyi, a szerződésnél fel van tüntetve a bruttó havibér, de kicsit kevésnek találom, de ha 3 műszak, akkor az éjszakai műszakra és szombatra külön számolnak fel még valami pótlékot, akkor több lesz az ami fel volt tüntetve? Vagy hogy van ez?
2017. júl. 27. 07:32
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

A bruttó havi bér az az alap - ahhoz jönnek még a pótlékok.

Az "ez már tiszta" azt jelenti, hogy nettó, azaz annyit kap kézbe az illető.

2017. júl. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%
ja, ha esetleg nem tudod, akkor a bruttó havibérből vonják le az adókat, aztán marad a nettó. Ha a bruttót is kevésnek találod, akkor a nettó még kevesebb lesz, mert kb. 30 % adó jön le a bruttóból.
2017. júl. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
15%

A bruttó havi bér az az alap - ahhoz jönnek még a pótlékok


Meg a fenét, azt.

A bruttó bér az a pótlékokkal, távolléti díjjal növelt bér, adózás és járulékfizetés előtt.

A nettó pedig a kötelezettségek levonása utáni "maradék", amit megkapsz. Azért hívják tisztának, mert ezt már nem terheli levonás, tisztán ennyit kap meg.

2017. júl. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

"A bérpótlékok tekintetében általános szabályként mondja ki a törvény, hogy a bérpótlék a munkavállalót rendes munkabérén felül illeti meg, a bérpótlék alapja pedig a munkavállaló munkabére. Havi alapbér esetén a bérpótlék-számítási alap az egy órára eső alapbér (mely megegyezik a havibér 174-gyel elosztott összegével)."


Áruld már el, hogy tartalmazná a bruttó bér a bérpótlékkal együtt a bért? Majd előre kiszámolják neki, hány éjszakát, délutánt, hány vasár -és ünnepnapot dolgozott? :-)

2017. júl. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

És ha éjszakai műszakra 30% pótlék jár vagy hogy van ez?

Hogy is kell azt pontosan kiszámolni? A nettó bér 30%át kiszámoltam és hozzáadtam, de úgy se annyi jött ki amennyinek kellene.

2017. júl. 27. 07:53
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

Ne keverd az alapbért a bruttóval. A bruttó bérnek része a pótlék.


Van egy alapbéred (órabér, havibér), erre jönnek a pótlékok, eesetleg távolléti. Ez így együtt a bruttó bére havonta.

2017. júl. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%

Merthogy a kérdező azt is leírta, hogy a bruttó havi bére az szerződésben van - ergo nyilván ez a havi alapbére:

" a szerződésnél fel van tüntetve a bruttó havibér, de kicsit kevésnek találom, "


Vagy ezt már nem olvastad? (5-ös vagyok)

2017. júl. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Bocs mire kommentelek addigra el se olvastam a válaszokat még olyan gyorsan jöttek!
2017. júl. 27. 07:54
 10/14 A kérdező kommentje:

Ez van a szerződésen:

A munkáltató a munkavállaló személyi alapbérét (havibér) - havi bruttó, 127.500 forintban állapítja meg.

ha kiszámolom ez nettó 84 ezer forint

3 műszakba, szombatokkal együtt több lesz akkor ez?

Csak ennyire vagyok kíváncsi!

2017. júl. 27. 07:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!