Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen általános tulajdonságok...

Mr.Matuiksz kérdése:

Milyen általános tulajdonságokat tudtok az emuról? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szeretném megtudakolni az emu tartás általánosságaif, itt gondolok pl. helyigény, mivel érdemes etetni, és egyebekről.

Vannak tartási feltételei?

Kell valami papír hozzá?

Mennyire erős karám kell nekik?

Szeretnék pár darabot tartani, nem kell sokra gondolni, maximum 3 tojó, illetve 1 kakas..persze aztán kiderül.

Mennyire érdemes foglalkozni velük?

Ha még tudtok pár dolgot róla, ami esetleg hozzáadhat a tudásomhoz, kérlek ne tartsátok magatokba!

Köszönöm a válaszokat! :)


2018. nov. 20. 20:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha tenyésztés lenne a cél, akkor leginkább azt érdemes tudni, hogy a tojás kikeltése és fiókák felnevelése a hímek dolga, pont mint a kazuárnál.

A nőstény/tojó szerepe kimerül abban, hogy lerakja a tojást. Ezért ez a felállás nem előnyös. Ha felcseréled, viszont a tojó három hímnek tud tojni és mindegyik tudja nevelni a saját fiókáit.

Legalábbis gondolom. Én még nem tartottam emut, de én nem tartanám jónak ezt a 3 tojó és 1 hím felállást. A természetben nem így élnek. Ezek nem struccok.

2018. nov. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!