Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen típusú odú kell a...

Milyen típusú odú kell a feketerigónak? A, b, c, d? És miért? Különféle dolgokat olvastam és nem tudok választ adni.

Figyelt kérdés
Nagyon megköszönném. Esetleg, ha valaki jártas az odúkban, a mesterségesekben, akkor egy rövid tanácsot is szívesen fogadnék, hogy hogyan is foghatnánk hozzá az építéséhez. Milyen anyag a legjobb, mekkora legyen, hová tehetnénk ki, stb. Igazán hálás lennék. De akkor is, ha a fenti kérdésre kapnék csak választ. Előre is köszönöm

2019. jan. 7. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát nálunk a tuja és tiszafába szoktak fészkelni, kanárifészket lehet venni, azt kibéleled vagy ők kibélelik és kész. Csak szeretnél a kertedbe rigófészket csinálni, vagy vannak rigóid?
2019. jan. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
2019. jan. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egy versenyre kellene, ez az egyik feladat:) nem tudom, hogy fészektálca kellene-e...tél van. Az a,b,c,d típusok közül valamelyik nem speciel?
2019. jan. 7. 11:47
 4/9 anonim ***** válasza:
A feketerigó nem odúlakó tudtommal.
2019. jan. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tél van tél van, télwn nem is fészkel a rigó
2019. jan. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, jól írta az egyik előző, a feketerigónak fészektálca kell. Nem odúlakó faj.
2019. jan. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) zöldfülű vagyok még. Elnézést kérek a buta kérdés miatt
2019. jan. 7. 18:30
 8/9 A kérdező kommentje:
Most néztem meg megint, és kifejezetten odút kell csinálni, még a nyílás méretét is meg kell határozni:(
2019. jan. 8. 15:08
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát, akkor szerintem a C típusú odú lenne a megfelelő. A vörösbegy is olyanban fészkel, és az is rigóféle.

Az odúról itt találsz információkat:

[link]

Ugyanennek az oldalnak a webshopjában is megnézheted.

#6-os voltam


(Megkérdezhetem, milyen verseny ez? Nagyon érdekelnek a madarak, ornitológusnak készülök.)

2019. jan. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!