Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyugodt szívvel adjátok...

Nyugodt szívvel adjátok kutyátoknak a különféle készítményeket?

Figyelt kérdés

Az én kutyusom a Nexgard Spectra rágótablettát kapja. Nagyon szimpatikus készítmény, mert egy tablettában gyakorlatilag minden benne van, külső belső élősködőktől védi az állatot.


Egy viszonylag új gyógyszerről beszélünk, de a fenntartásom érvényes a többi ilyen jellegű készítményre is. Biztos hogy nincs ennek káros mellékhatása, főleg, hogy havi rendszerességgel kapja? Azért mégiscsak egy méreg, ami hosszú távon azért okozhat ezt-azt. Nyilván ez a én félelmem, de szerintem nem teljesen alaptalan. Nyilván nem nagyon van más alternatíva. Vagy ezek a szerek, vagy kitesszük az állatot az élősködők okozta veszélyeknek.


2017. aug. 28. 20:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Erdemes lenne errol egy allatorvoat megkerdezni, valoszinuleg van masfajta gyogyszer ami biztos nem artana a kutyadnak.
2017. aug. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%

Igen, dönteni kell:

" Vagy ezek a szerek, vagy kitesszük az állatot az élősködők okozta veszélyeknek."

Sajnos, a bio cuccok nem minden kutyánál válnak be.

Egyébként a Spectrát elég akkor adni, amikor szúnyog veszély van. Közte elég a sima Nexgard.

2017. aug. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az állatorvos kérdezte, hogy javasolhat e valamit, és ezt a cuccost ajánlotta. Azt, hogy esetleg veszélyes is lehet, nem csak erre a tablettára értettem, hanem bármelyik másikra, illetve akár a csepegtetős készítményekre is.
2017. aug. 28. 20:45
 4/15 A kérdező kommentje:

Lényegében tavasztól őszig van szúnyog, de zömmel kullancs is, és talán a bolha sem annyira jellemző télen. A doki azt mondta meglátjuk meddig lesz szúnyog, és addig megy ez a szer, de másikat nem említett.


Tehát szerintetek is van kockázata ezeknek a gyógyszereknek?

2017. aug. 28. 20:49
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha az allatorvos ajanlotta nem hinnem jogy baj lehet belole.
2017. aug. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem adok tablettát, bármennyire egyszerű és széles spektrumban véd. A szedése előtt javallott a májvédő kúra elvégzése, nekem ez sokat elmond...egy idő után biztos, hogy nem tesz jót a kutyának. Nyugtasson meg valaki, hogy nincs igazam.

Azonkívül ez egy roppant új fejlesztésű dolog, hiába kutatták évekig, még nem áll rendelkezésre hosszútávú tapasztalat vagy eredmény, ami bizonyítaná, hogy nincs egetverően rossz vagy életet veszélyeztető mellékhatása.

Ha szedetném a kutyámmal, biztos, hogy csak a nagyon fertőzött időszakokban, késő ősztől tavaszig hagynám pihenni a szervezetét, megelégednék egy spot onnal, mondjuk Advantix-szal (mi jelenleg ezt is használjuk) meg a három havi féreghajtóval.

2017. aug. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A spot onokhoz:

nem voltam nyugodt, de az Advantixot megismerve ráfoghatjuk, hogy ebben a készítményben bízok. (Elvileg) nem a véráramba kerülve véd, hanem már a kutya szőrén kifejti a hatást, így nem mászik bele élősködő, a szer meg "kívül" marad a kutyán (pl. a Fypryst, Fibromax és társaik viszont felszívódnak, mint ahogy a nyakörvek hatóanyagának nagy hányada is). A féreghajtó tabival nincsenek fenntartásaim.

2017. aug. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nyugodt szívvel adom nekik a spectrát. Inkább mint hogy elvigye egy szívférgesség vagy babézia. A spot-on nálunk nem működik a szőrük miatt. Nyakörvekben nem bízok mert nem egy ismerősömnek lett babéziás a kutyája nyakörv mellett. Amúgy is erősen fertőzött környéken élünk így inkább nem kockáztatok.
2017. aug. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Természetesen alkalmazható, és még nagyon hatékony is, de szinte biztos vagyok benne, hogy akár "vissza is üthet" valahol valamikor. Lehet kiderül 8-10 év múlva, hogy a kutyának tönkretette a gyomrát , máját.


Nagyon leegyszerűsítve, ezek a dózisok macskának mérgezők, akár meg is ölhetik. Azért ez is csak jelent valamit.


Azért be kell látni, hogy a gyógyszer lobbi nagy méreteket öltött az embereknél, és most már az állatoknál is. Ez ilyen csiki csuki állapot, mert védekezni meg kell!

2017. aug. 28. 21:33
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem a dózis mérgező a macskákra, hanem a hatóanyag. Azért, mert háziállat a kutya és a macska is, teljesen más faj.A macska sokkal kevesebb hatóanyagot bír elviselni a kutyához képest.
2017. aug. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!