Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A nőstény (tojó) papagáj is...

A nőstény (tojó) papagáj is lehet ANNYIRA szelíd, mint a hím?

Figyelt kérdés

2019. febr. 5. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ez nem nem függő.
2019. febr. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én több madarastól azt hallottam, hogy a tojók kevésbé barátságosak, nagyon ritka köztük a vállra szállós, kézből evős "ölmadár", tartózkodóbbak és nagyobb eséllyel csípnek; míg a hímek pont ellenkezőleg: az emberhez bújnak szelídítés után.



De ezek szerint ez tévhit(hullámos párocskát szeretnék)

2019. febr. 5. 10:29
 3/7 anonim ***** válasza:
19%
Ez hülyeség és a hímek csípnek nagyobbat, ha már itt tartunk. Mondtam már, 1-et tarts elsőnek, akkor jóval könnyebb. És légyszi olvass a témában nagyon sokat, mert a papagáj tartás nagy felelősség, nem játék és érteni kell hozzá!
2019. febr. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Mondtam már, 1-et tarts elsőnek" - Ugye nem tenyésztő vagy?


Kérdező, egyedfüggő, nem a nemén múlik, igen, lehet a tojó is szelíd. Ha veszélyt éreznek, akkor agresszívebbek, meg esetleg tojásrakás idején, mert akkor az utódokat védik.

2019. febr. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%
A kérdező sem tenyésztő, egy 0 tapasztalattal rendelkező embernek könnyebb 1 madárral kezdeni, meg ugye a karantén ideje is szerepet játszik, a betegség terjedésének elkerülése végett (még ha tenyésztőtől van is).
2019. febr. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy madarat nem tartunk, csak nagyon indokolt esetben. A szelídítés nem az, mert nem ezen múlik.
2019. febr. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nemmondod?

Nem ezen múlik, de kezdő papagájtartónak könnyebb 1-el kezdeni, kiküszöbölni a betegséget ésatöbbi. Vagy te ha hozol a tenyészetetbe új egyedet, rögtön berakod a többihez?

2019. febr. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!