Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy galamb mit és mennyit eszik?

Egy galamb mit és mennyit eszik?

Figyelt kérdés

Ha elkezdenék galambot tartani, mivel kéne etessem és abból mennyit fogyaszt?


Egy kolléga rokonának van néhány postagalambja, de nem akar már velük foglalkozni, mert külföldre költözne... Én meg gyerekkoromban mindig galambokról álmodoztam... most itt lenne az alkalom.... de nem tudom merjek-e szólni nekik. ELőtte jó lenne valamilyen szinten képben lennem....



2019. febr. 9. 01:05
 1/3 anonim válasza:
Régebben mikor kicsi voltam volt nekünk galambunk. 1db-ot akarsz vagy sokat(10,20,30)nekünk úgy 20 db galambunk volt reggel 1 fangli és este 1 fanglival adtunk nekik ha jól emlékszem kukoricát ami le volt darálva de ez nem 100%. Galamb nem eszik sokat ez miatt is tartanak belőlük sokat mert nem annyira költséges. (ha nem tudod mi az a fangli írd be googlébe és ott a képeknél kidobja azonnal)
2019. febr. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Legjobb valami keverék amit szakboltokban vagy neten tudsz venni. De otthon is tudsz nekik keverni. Alap a kukorica, búza, borsó, napraforgó. Ha ez megvan az már nagyjából jó. Ehhez kell még un. emésztő amit szintén találsz a fenn említett helyeken. És persze tiszta víz. Itt fontos a tiszta. Olyan itatóból amit nem tudnak bepiszkolni.

Postagalamb napi 30-35g takarmányt eszik. Ez alap. De amikor fiókákat etetnek ennek a többszörösét kívánják, ugyanúgy télen amikor hideg az idő többet esznek mert sok energiát fordítanak a melegtermelésre.

Ha megkaphatod őket akkor mindenképp szólj értük. Ha érdekelnek a galambok és van helyed nekik akkor nem fogod megbánni.

2019. febr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi régi paraszt istállóban tartjuk őket ahol régen lovak, tehenek voltak. Most tyúkok.

A gerendákra vannak felszögelve 20cm X 30cm-es fa dobozok páronkként egy. Összesen 12 párom van. Ezekbe szénát szoktam tenni de a galambok is visznek galyakat bele és kibélelik néha túlzóan is jól :-D .

Ami fontos hogy zárt huzatmentes helyen legyenek, mert a galambok szeretnek biztonságban lenni mindentől. Lehetnek padláson is ahol macska és nyest nem fér hozzájuk. Nekünk is ezért van gerendán.

A tartásuk a legigénytelenebb, mert jóformán önellátóak. Minden reggel istállóajtó nyitáskor kirepülnek és ilyenkor a tetőről várják a 2 fándli kukoricát és esetleg délután is egyet. Jól megvannak a baromfiak között és tulajdonképpen észrevehetetlen mert ha ők esznek akkor a galambok is rájárnak a kukoricára.

A kukorica dara nem jó nekik, jobban szeretik a szemes takarmányt mint kukorica, búza, kevés napraforgó téli időszakban a kalória miatt. A borsót ki nem álhatják az enyémek, rá se néznek. Csak kukorica és búza és mindig legyen az udvaron friss víz vödörben, vájúban mert imádnak tisztálkodni és kortyolgatni. Nagyon aranyosak amúgy és rendkívül okosak is.

2019. máj. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!