Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Rozella papagájom tolla...

Rozella papagájom tolla január óta hullik, mint a franc. Mit tegyek, ez természetes?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi legyen vele, a tollak nem véresek, úgyhogy nem tépi. Szelíd, bújik hozzám, 2 és fél éves madárka.

#madaracskám
2019. márc. 3. 11:29
 1/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy vedlik? Vagy atkás? Eddig ezt nem tapasztaltam nála még. Segítsetek, mert én imádom ezt a madarat, ha meghal, én is meghalok.
2019. márc. 3. 11:31
 2/7 anonim ***** válasza:
Állatorvosnál voltatok már? Ennyiből látatlanban nehéz megállapítani. Lehet valamilyen hiánybetegség, vagy amiket felsoroltál. Ha tovább súlyosbodik, komolyabb baja is lehet. Exozikus állatorvoshoz vidd, mert a sima kutyás-macskás dokik nem biztos, hogy értenek hozzá.
2019. márc. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csupasz foltok nincsenek a madáron? Meg mi az hogy mint a franc? Folyamatosan vagy szünetekkel? Nincs huzatos helyen, nem gubbaszt sokat? Eszik, iszik? Mindig ilyen szelíd, bújós volt vagy csak amióta a tollait hullatja?
2019. márc. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez már nem vedlés lesz, hanem nagy eséllyel tolltépés! Attól, hogy nem véres, még tépi. Aktka, gomba stb esetén vakarózik. Nem tartunk egyedül papagájt, sürgősen pár kell mellé!
2019. márc. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem rozella, hanem nimfa:) A telefonom javítgat
2019. márc. 5. 09:40
 6/7 A kérdező kommentje:

Egzós orvosnál voltunk a madaracskámmal. Amúgy Lórinak hívják

Azt mondta az ember, hogy ez tetű lesz, adott rá vmi szwert, azzal kenegetjük. Azt is hozzátette a szaki(mármint szakértő), hogy ettől nincs baja, ha a csőrébe kerül, mert ez rájuk való


Nemnemnem, nincsenek kopasz foltok, csak mikor a szárnyát a lábával vakarja, és ilyenkor esik ki mindig kb. 3-4 toll


És ez egy nagy baromság, hogy társ kell nekik, mert évek óta tartok egyedül madarakat, nem volt egy se bánatbeteg, mind kb. 20 évet ért meg nálam. Hullámosom és nimfám volt, és mindig egyedül és sose lettek depisek, sem tolltépés, sem emberre fixálás; nem visított egy se életem során, ahogy kiléptem a szobából, hanem csendbe játszott és sétált mindegyik madaram.

2019. márc. 5. 09:49
 7/7 A kérdező kommentje:
A tetű elmúlt róla végül, az orvos adott szert rá!
2019. márc. 12. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!