Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy lehet az, hogy sosem...

Drazicc kérdése:

Hogy lehet az, hogy sosem látni galambfiókát?

Figyelt kérdés
Budapesten mindenhol ott vannak a galambok. De mintha egy méret lenne csak belőlük. Ilyen ügyesen rejtik el a fészküket? Más madárfészekből nagyon sokat látni pl énekesmadarakét.
2019. ápr. 1. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Romos házakban, párkányokon, padlásokon, stb fészkelnek. Olyan helyen, ahol ember jellemzően nem jár.

Nálunk a tàrsasház mellett volt egy széles tűzfal párkánnyal (elbontott szomszéd ház maradványa) ahol nem járt ember, na ott évekig fészkeltek, amíg le nem bontották.

2019. ápr. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A röpképes fiók nagyjából szinte akkora mint egy felnőtt galamb. Egyedül a csőre árulkodik arról, hogy nem túl rég hagyta el a fészket.

Szóval rengeteg fiók galamb van, csak nem ismered fel...de attól még sok van :) Fészekről már nem is beszélve. Padlások, párkányok, kiszögellések. Igaz, lentről tényleg nehezebb kiszútni, de ha kell, az ablakpárkányodra is odafészkel.

2019. ápr. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Így van, a csőre különbözik. Egyszer egy télre befogadtunk a lakásba egy kis galambot, aki még nem tudott rendesen repülni. Méretre kb. akkora volt mint egy kifejlett példány, a csőre fura volt a felnőtt galambhoz képest. Tavaszra megerősödött és elengedtük.
2019. ápr. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A galambfióka nem fészekhagyó (ellentétben például a csirkékkel) és a fészek el van rejtve a ragadozómadarak, macskák elől. A kicsik - ahogy előttem is mondták - akkor hagyják el a fészket, amikor már nem is olyan kicsik.


Mire megtanulnak rendesen repülni és táplálékot keresni (oké ez városban annyira nem nagy kunszt) már közel akkorák, mint a kifejlett galamb.


Meg persze ott van a két másik elmélet, miszerint a galambokat az állam gyártja, fejlett technikájú drónok, és amikor a villanydróton ülnek, akkor igazából a merülő akksijukat töltik.


Illetve hogy minden galamb igazából bébigalamb, és valahol él egy óriási példány, aki az összesnek az anyja :D

2019. ápr. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#4 vagyok, igen, nyilván csak hülyéskedtem az utolsó két "elmélettel", mielőtt valaki komolyan venne és lehülyézne :P
2019. ápr. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi a válszokat, ez megmagyarázza miért csak egy méretet látok belőlük.
2019. ápr. 1. 18:32
 7/9 anonim ***** válasza:
Picike fióka még a dúcban/fészekben van, azt meg általában rejtett, védett helyre építik. Növendék, röpképes de még tapasztalatlan fiókát lehet látni, és aki kicsit járatosabb a madarak terén, az meg is tudja különböztetni a kifejlett felnőttől.
2019. ápr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én már láttam házigalamb fiókát egy tanyasi ház ablakpárkányán egy fészekbe.
2019. ápr. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A fiatal galamboknak nem annyira fehér meszes a csőrük tövében és csak röpképesen hagyják el a szüleiket. Tehát te csak azokat a galambokat látod a tereken amik egy hónaposnál idősebbek. Azok pedig már szinte akkorák mint a veteránok, csak a csőre és lábai szürkék nem pedig vörösek a lábai.
2019. máj. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!