Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájt szeretnék...

Hullámos papagájt szeretnék majd a nyáron, egyéb tanácsok?

Figyelt kérdés

Mivel szeretem nagyon az állatokat ezért gondoltam szívesen tartanék papagájt. Kb nyárra terveztem, mert diákmunkából lenne mindenre pénz ami kell egy ilyen papagájnak.


Olvasgattam a neten sok mindent, teljesen kezdő vagyok a témában, ugyanis kutyán kívűl más háziállatom eddig nem volt.


Viszont van néhány kérdés amiben még bizonytalan vagyok. (ha valahol értelmetlenül fogalmazok nézzétek el nekem, fáradt voltam :D)


#1

Sokan mondják, hogy először is párban vegyük őket, mert érzékeny állatok, és ugye mi nem tudunk vele 0-24 lenni stb.. stb.. Viszont teljesen kezdőként én nekem szokatlan lenne egyből 2, meg ugye nehezebb gondolom azért megszelídíteni őket ha 2-en vannak. Tarthatok egyedül is papagájt (1-2 hétig pl), vagy tényleg szükséges párban venni bármiáron?


----------------


#2


Ha elmegyek papagájtenyésztőhöz, akinek hullámos papagájai vannak, és elszeretnék hozni egyet, vagy pl. párban hoznám akkor miben hozzam el? (tegyük fel messzebb lakom onnan)


----------------


#3


Mekkora kalitka kell nekik kb? Mindenhol mást írnak sajnos, viszont ha veszek egy pár hullámos papagájnak egy 50x50x50cm-es kalitkát az kicsi vagy nagy? vagy csak egynek lenne elég akkora? (vagy egynek se?)


----------------


#4


Mire kell számítani legelőször ha papagájt tartok? (gondolom nem mindegyik olyan csendes, viszont van-e vmi más dolog esetleg?)



köszönöm a válaszokat előre is



2019. máj. 20. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
35%

#1: Tarthatod egyedül is, de legyenek játékai és ha otthon vagy engedd ki. Némelyik egyből barátságos, némelyik félős először. Célszerűbb nem félőset elhozni az állatkereskedésből, ha kezdő vagy.

Ablakra vigyázz, legcélszerűbb szúnyoghálót felszerelni. A szobanövényeknek nézz utána, mert van, ami mérgező számukra. Ha már nem fél, akkor szépen rászáll a kezedre és visszaviheted a kalitkába. Ha éhes, szomjas lesz, magától is visszamegy.


#2: Ha autóval mész, akkor egy kisebb kalitkában, de volt, hogy kisebb, lyukakkal ellátott dobozba tették. EZt bízd az állatkereskedőre, de legjobb, ha előtte megkérdezed, hogy ő mit javasol.


#3: A kalitka soha nem lehet elég nagy. Rendszeresen ki kell őket engedni, mert egy papagáj nem tud repülni 50 cm-es kalitkában.


#4: Meglepően hangosak tudnak lenni, néha kellemesen fütyürésznek, máskor hangosan rikácsolnak. Reggel is, mikor még aludnál :)

SZobatisztaságra nem tudod nevelni őket, össze kell szedni utánuk a bogyókat. Képesek mindent megrágni, rettentő kíváncsiak. A barátságos példányok elvárják, hogy játssz velük, rád szállnak, rágicsálnak.


Szeretnek fürdeni, ha már megismerkedtek a vizzel. Néha kis tálkába tehetsz be neki fürdő vizet. Szerelhetsz a kalitkára odút, amitől először lehet, tartani fog és hetek kellenek, mire megszereti.

A szokásos magkeverék mellett adhatsz neki alkalmasint reszelt főtt tojást, almagerezdet, sárgarépát.

2019. máj. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a párban tartás mellett vagyok, volt hullámosom egyedül is, párban is, és az a tapasztalatom hogy sokkal vidámabbak és kevésbé zajonganak ha ketten vannak. Most is csak azért van egyedül mert elpusztult a párja :(

A szelídséget nem befolyásolja hogy egyedül van-e az teljesen a madár jellemétől függ.

Arra viszont készülj, hogy csendben gyakorlatilag sosincsenek, néha rikácsolnak, de egy alapzaj folyamatosan van. Illetve szeretnek mindent szétszedni bár ez minden papagájfajtára igaz. Enyémmel most épp azt játszuk hogy ő rájött hogyan kell leakasztani az etetőtálat illetve az ülőrudat kiugrasztani így napi 4-5 alkalommal tehetem neki vissza...

2019. máj. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
17%

#1 Nem muszáj párba, de jobb nekik, de ha 1edül van, legyen mivel játszania, és persze meló után legyen vele foglalkozva. Simogasd a mellkasát/fejét(szárnyát/hátát NE, ÉRZÉKENY RÉSZÜK), beszélgess nekik, szelídíteni pedig kézből etetéssel lehet, de ha már szelídek, azaz jó ideje eszik a magot a kezedből, akk is lehet etetni kézből őket, meg pár év múltán is. A hím könnyebben szelídül, míg a tojó nehezebben, és beszélni is később tanul meg, mint a hím. Nekem volt, most egy nimfa-párocskám van.


#2 Cipősdobozba, nem szedi szét, még egy nimfa se, nemhogy egy ilyen kis 15 cm-es fingos.



#3 Amekkorát írtál, bőven elég, sőt még egynek lehet, hogy sok is. De túl nagy ketrec nem létezik, csak túl kicsi.



#4 Nem túl hangos, ez se, meg amúgy a nimfa se(annak is kb. pont ilyen olcsó a tartása), és nem is szövegelnek egész nap, csak ha néha rájuk jön. Ez nem egy arapapagáj, aki miatt a hatodik szomszédba is téged szidnának.

2019. máj. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Csak indokolt esetben tartsd egyedül, ha most szerzed be, akkor inkább párban. Jobb nekik fajtárssal, és a szelídítést ez nem befolyásolja, sőt, utánozzák egymást.

2. Elhozni jó lehet egy kalitka, kisállat hordozó, doboz is, csak ne tudjanak út közben kiszökni.

3. Minél nagyobb kalitka (röpde), annál jobb, ha van helyed, akkor nagyobban gondolkodj, vagy építs röpdét, ha sokat lennének kint röpködni, akkor ez is jó.

4. Őket is lehet nevelni, megszokják a napi rutinodat, ha odafigyelsz erre. Csak nem minden madártartó gondolja, hogy lehet nevelni őket. Amúgy csicseregnek, ha mindenük megvan, nem zajosak zavaróan.


Nekem azért lenne még kérdésem. Most van kutyád? És ha igen, akkor milyen? Esetleg más háziállat?

2019. máj. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!