Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szelídítés meg egy nimfát?

Hogyan szelídítés meg egy nimfát?

Figyelt kérdés
Amikor beteszem a kezem mindig össze-vissza rendes és "ordibál" csak akkor nyugszik meg amikor kiveszem.

2019. jún. 4. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne nyúlj be! Az az egyetlen biztonságos hely számára, de még ott is halálra ijeszted. Engedd ki repkedni és úgy próbálkozz.
2019. jún. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
8%

Vedd ki a markodba és simizd a hasát



közbe beszélj neki szép és jó dolgokat, nyugodt hangon.



Én a rozellámmal így csináltam

2019. jún. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
A nagy szart xD én kivettem simiztem a hasát és folyton csípkedett és ez így ment egy hónapig aztán feladtam. Lehet azzal a módszerrel menne mint amit a kaméleonnál alkalmaztam , kerestem egy mű kezet betettem mellé egy hét alatt megszökta és utána már nem ilyedt meg tőlem lehet madárnál is működne.
2019. jún. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
műkéz helyett jó a papírból kivágott kéz forma , csak az a lényeg hogy a formát szokja
2019. jún. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Úgy jó lesz ha egy kesztyűt kitömök és azt teszem be?
2019. jún. 4. 20:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt szerintem szétcsipkedi és lehet meg is eszi. Valami keményebb kell vagy sóliszgyurma kisütve .
2019. jún. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha visítozik, akkor zavarja, hogy nyúlkálsz. Próbálkozz nasival közeledni hozzá, mondjuk fürtös kölessel. Azt általában szeretik, és legyél türelmes, várd meg, míg megbízik benned, és magától jön oda hozzád. Egy kézzel nevelt madár már megszokja az embertársaságot, mire gazdisodik, kereskedésben vásároltaknál több idő kellhet, már csak a kereskedésben őket érő stressz miatt is, sok ember, zaj, de velük sem lehetetlen küldetés. Nálam a kereskedésből való madarakhoz egy év kellett, most már esznek a kezemből magot, és nem riadoznak, ha bemegyek a röpdébe kaját, vizet cserélni, sőt, odajönnek, miközben végzem a műveletet, eleinte csak távolról figyeltek. Volt ismerősnél született madaram, aki nem került kereskedésbe, hanem ajándékba kaptam, vele ez gyorsabban ment, már eleinte sem parázott.
2019. jún. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!