Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Vadszínű hím és gyöngyös tojó...

Vadszínű hím és gyöngyös tojó nimfapapagáj párnak lehet vadszínű tarka fiókája?

Figyelt kérdés
Sajnos nem sokat találtam a színgenetikáról. Két költőpárom van, egy vadszįnű-gyöngyös, és egy sárga tarka-gyöngyös. Most lett a fiókák között egy vadszínű tarka, és nem tudom, hogy egy pártól, vagy a másik pár játszott kakukkot. Van külön odú, a másik párt nem láttam odúra járni, de nem vagyok folyton velük. Ez a fióka igazán egyikhez sem hasonlít. Olyan, mint hogyha a két hím keveréke lenne. :-)
2019. jún. 6. 06:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Elméletileg simán lehet vadas, de ez nagyon bonyolult. Facebookon csatlakozz nimfás csoportokba, ott tudnak neked segíteni.
2019. jún. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Bent vagyok ilyen csoportban. Nem az a kérdés, hogy vadas lehet-e, azt tudom, hogy lehet. Az a kérdés, hogy vadas-tarka lehet-e, tehát az nem sima vadas, hanem a vadashoz jön némi tarkaság. Mutatok képet:

Szóval ilyesmi a költőpárom, akik most fiókáznak:

[link]

És az egyik fióka ilyesmi, csak az enyémnek még jobban be vannak tokosodva a tollai, mert fiatalabb, de már most látszik:

[link]


A másik párnál a tojó szintén gyöngyös mintás, a hím pedig sárga alapszínű szürke foltokkal. De őket nem láttam odúra járni, akciózni talán 1-2 alkalommal.

2019. jún. 6. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!