Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van valami jelentése, magyaráz...

Van valami jelentése, magyarázata a varjak összegyűlésének, károgásának a ház körül, tető felett?

Figyelt kérdés

Hülyén hangzik a kérdés, de nem igazán tudtam másként megfogalmazni. A reggel folyamán egy egész nagy csapat varjú gyűlt össze a házunk körül/felett, és kezdett iszonyú hangos kárálásba. Össze-vissza keringtek, de mindig visszatértek a házunkhoz és közben megállás nélkül károgtak, mintha valami teljesen felajzotta volna őket. Némelyik egészen közel az ablak mellett repült el, már-már rendesen becsapódtak az üvegbe, elég creepy volt. Már megszoktuk őket, hogy itt-ott felbukkannak, de eddig semmi ilyesmit nem tapasztaltunk.


Kíváncsi lettem volna rá, hogy van-e ennek valami jelentése, pl. esetleg találtak egy elhullott társat a közelben megijesztette őket vagy ilyesmi? A neten többnyire csak ilyen halálhozó meg balszerencsét jelző babonákat találtam, ezért érdekelne, hogy van-e valami kézzelfoghatóbb magyarázata is a varjak viselkedésének.



2019. jún. 14. 09:29
 1/2 anonim ***** válasza:
17%
Ismered ezt? A fickó elmegy orvoshoz, doktor úr, nagyon rosszul érzem magam, mennyi lehet még hátra? Az orvos: 10 ! Beteg: jó, de 10 év, 10 hónap? Orvos: 9, 8, 7... Szóval rövidesen kiderül, igazak-e ezek a halálos legendák, de szerintem nyugi, ne parázz ;) !
2019. jún. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Dolmányosok vagy vetésiek?

A vetésiek az időjárástváltozást szokták jelezni.

Pl.havazásról/lehűlésről rendszeresen őket figyeltem.

Ragadozómadarat is szoktak kergetni, jelezni, bár nem olyan nagy csapatban.

Esetleg ha bajban van egy társuk/fióka, az is lehet.

Temetni/gyászolni csendben szoktak.

Nézd meg ezt a dok.filmet.

https://www.youtube.com/watch?v=zGYII1XbE4U

Babonák...vajon egy bordélyházba ágyat cipelő férfit látni mit jelenthet? Annyira elegem van az ilyesmikből.

2019. jún. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!