Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A madarak vagy a kígyók vedlenek?

A madarak vagy a kígyók vedlenek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! szerbiai (vajdasági) magyar vagyok és mi most írtuk az érettségit (magyarra fordított), de egy kérdés nem hagy nyugodni. Biológia 1. Feladat: melyik vedlés vagy valami ilyesmi volt. Kizártam kettő választ és már csak ezek maradtak: A madarak


a)hallatják a tollukat


b)a kígyók kibújnak bőrükből


Nyugodt szívvel vallam veregetve bekarikázom a kígyósat hogy az lehet a jó. Miután hazaértünk elkaptuk a válaszokat és azt írta, hogy a madaras válasz a helyes. Én meg így MI A ***? Valaki legyszives mondja el hogy én vagyok ekkora b*l*sz vagy Sz@rbia idióta? Válaszotok nagyon megköszönném és talán lenne +1 pontom is.



2019. jún. 19. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőt vedlésnek nevezzük, csak más típus. A madarak az emlősökhöz hasonlóan folyamatosan vedlenek, azaz ledobják a tollaik egy részét, amikor nő utána másik. A hüllők egy része (pl gyíkok) is vedlenek hasonlóan.

A kígyók és a kitinpáncélos rovarok azonban másképp vedlenek, egyben dobják le a bőrt/páncélt. De mindkettőt vedlésnek hívjuk.


"Vedlés (küklés), az állatoknál általában az a folyamat, midőn bőrképleteiket elveszítik és újakkal cserélik ki, vagy midőn bőrük külső rétegét vetik le. Igy az emlősök szőreiket, a madarak tollaikat hullatják ki és újakkal cserélik ki, ami rövidebb-hosszabb ideig szokott tartani. A kigyók is levetik bőrük külső, elszarusodott részét. Különösen fontos a V. az ízeltlábuaknál, mint amelyek növekedésük folyamata alatt részint lárva-, részint kifejlődött állapotban is többször vedlenek. A folyami rák teste V. után lágy és bőre csak később kapja meg a keménységet.

Forrás: Pallas Nagylexikon"


"vedlés (moulting)

1. A szőrzet, az irha vagy a tollak évszakhoz köthető elhullajtása emlősök és madarak esetében.

2. A kültakaró meghatározott időközönként leválása ízeltlábúaknál és hüllőknél.

Forrás: Biológiai kislexikon (Typotex, 2007)

2019. jún. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az ember is vedlik
2019. jún. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
És a kérdésedhez feltétlenül kellett a trágár hiszti?
2019. jún. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő vedlés, a kérdés írója valószínűleg hiányzott biológia óráról ennél a résznél.
2019. jún. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Oké, lehet hogy hülyeség:


Szerb tesztet írtál, amit magyarra fordítottak, nem eredetileg magyar tesztet. Nem tudok szerbül, de nem lehet hogy más szót használnak a kígyó vedlésére és a madarak vedlésére? A magyar viszont egy szót használ, ezért lenne több válasz is helyes?

2019. jún. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hát, ha konkrétan így voltak megfogalmazva a válaszok akkor mind a kettő helyes.
2019. jún. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!