Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen díszmadarat vegyek?

Milyen díszmadarat vegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a madarakat, de a díszmadarakhoz nem nagyon értek, katalin papagájaim voltak, de azok már leélték az életüket... Olyan madarat szeretnék, amit lehet szobában tartani, és nem rikácsol naphosszat. Tudnék építeni nekik egy max 100x50x100 as kalitkát, de ki is tudnám engedni őket minden nap 14 órától addig, amíg el nem alszanak. Milyen madár illik ilyen körülmények közé? Előre is köszi a segítséget

2019. jún. 22. 09:25
1 2
 1/12 Törpilla57 ***** válasza:
Kedves Érdeklődő! Tudom ajánlani a hím kanárit, aki énekel naphosszat, de nem "rikácsol". Gondolom tenyésztésről nincs szó, így egy vagy 2 hím (utóbbiak szigorúan külön kalitkában) - jó ellennének. Persze az jó lenne, ha valaki lenne otthon, (és néha odaszólna hozzá)legalább néhány órát, mert -különösen ha egyedül lenne - kívánja a társaságot. Biztos van más díszmadár is, én a kanárit ismerem. Gondolom majd mások is válaszolnak. Sok sikert!
2019. jún. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem akarok kizárólag egy madarat tartani, mert nem tudnám úgy elszórakoztatni, mint egy másik madár. Szóval ha kanárira esik a választás, akkor biztos lesz mellette 2-3 tojó
2019. jún. 23. 08:54
 3/12 anonim ***** válasza:
Kanári, pinty, hullámos, nimfa, barát, törpe, katalin...A katalin a legcsendesebb faj, ha díszmadárban gondolkodsz, számolni kell azzal, hogy van hangjuk, de rikácsolni/ordibálni csak az fog, amit nem megfelelően tartanak (bár a nimfák bizony visítanak néha). Először amelyik tetszik és szóba jöhet, olvass utána az igényeinek, hangjának stb. Alapszabály, hogy papagájt csak párban tartunk.
2019. jún. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Törpilla57 ***** válasza:
24%
"Nem akarok kizárólag egy madarat tartani " írod. Arról viszont nem, hogy akarsz-e tenyészteni?! "csak" mert, ha tojókat teszel a hím mellé, előbb-utóbb jönnek az utódok! Felkészültél rá? Van rá időd? ...és tapasztalatod, türelmed? Így már jóval nagyobb felelősség lenne, úgyhogy kérlek nézz utána, és úgy dönts. Így már nem csak arról van szó, hogy el tudod-e szórakoztatni vagy sem. Azért bízok benne, hogy tisztában vagy ezekkel a dolgokkal, hisz említetted, hogy papagájaid már voltak.
2019. jún. 27. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
#4 A fiókák megelőzhetők. Nyugodtan lehet együtt tartani tojót és hímet. Inkább te olvass utána...
2019. jún. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A madarak nagyrészt társas állatok, állatkínzás egyedül tartani. Ezt én is tudom. De ne aggódj, nem vagyok fogyatékos, nem teszek be odút, vagy kiveszem a tojásokat....
2019. jún. 27. 11:25
 7/12 Törpilla57 ***** válasza:
Nem gondoltam, hogy fogyatékos lennél. ...egyébként "utánaolvastam",... ja nem, inkább a sokéves tapasztalat. Nem kínzom a madarakat, nem teszem ki a tojót felesleges "piszkálás"-sal, ha nem akarok fiókákat. A hím tenyészidőben állandóan kergeti a tojót, jó ha tudod. Tudom anélkül is fog tojásokat tojni, de legalább a kergetés, zaklatás elmarad... Az igazi madarászok nem tartanak együtt tojót,hímet, csak tenyészidőben, legtöbbször akkor is csak pár percre. Olvass utána, kérlek.
2019. jún. 28. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Akkor ugyanolyan neműeket teszek össze, nem hinném, hogy akkora megerőltetés a párban élő madaraknak a párodosás. a mivel hímet mondtál, ezért mondtam tojókat. És szerintem 3 tojóval csaknem párosodna túl. De biztos vagyok benne hogy jobban érzi magát párban a madár. Persze nem mind...
2019. jún. 28. 07:58
 9/12 anonim ***** válasza:
57%
Tehát tapasztalataid szerint vagy 1 kanárit tarthat az ember, vagy fióka hadsereget kell felneveltetni a szülőkkel. 👍 A kanárik is csapat madarak....egyedül tartva állatkínzásnak minősül. Csak a tenyésztő tarja külön és rakja össze adott időben őket. Az agresszió is elkerülhető, mint ahogy a folyamatos tojástermelés is.
2019. jún. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Törpilla57 ***** válasza:
Miattam tarthatsz tojókat is, ők legalább "elvannak" együtt, nem verekszenek, és csendben is vannak. "Rikácsolás" kizárva. Viszont a tenyészidőben egy rakás tojást kidobálhatsz. Lelked rajta. Egyébként csak segíteni akartam, de "ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz..." Régi "közmondás": azzal ártunk legtöbbet velünk élő állatainknak, ha hozzáértés, a szokásaik, életkörülményeik beható ismerete nélkül ragaszkodunk a tartásukhoz...
2019. jún. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!