Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy kis verebet mi a...

Találtam egy kis verebet mi a teendő?

Figyelt kérdés
Reggel arra lettem figyelmes, hogy a madarak nagyon zajosak odakint, kinéztem és láttam, hogy ott van egy a kutya szájában, rögtön ki mentem és elvettem tőle. Szerencsére nagyon úgy néz ki semmi baja sem esett, azonkívül, hogy rettentően fél, leraktam idebent és tud járni, de a repülés eléggé gyatrán megy, 1 méternél nem nagyon tud feljebb és onnan is le zuhan. Beraktam egy kosárba most éppenséggel fél órája nem is mozdult de él és virul. Mit tegyek?

2019. júl. 4. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lépj kapcsolatba valamilyen madármentő szervezettel, pl. Mályi Madármentők, ők majd elmondják, mit kell tenned.
2019. júl. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

itt egy elsősegély a tartásról/etetésről

[link]

és itt van kinek adhatod át/kitől kérhetsz tanácsot

[link]


Mindenképp fontos, hogy gyorsan cselekedj. A kis fiókák ha több óráig éhen maradnak, belepusztulhatnak. SZerezz be lisztkukacot. Ha Pesten van, akkor tudok segíteni esetleg, kinek vidd(aki már nevel verebeket)

2019. júl. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem látszik rajta, attól még megsérülhetett. Valamelyik madármentő szervezettel vedd fel a kapcsolatot. A Hortobágyi Madárkórháznak is vannak sok helyen önkénteseik, őket is felhívhatod.
2019. júl. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már írtam az MTE-nek, és adtam neki vízbe áztatott magokat. Nem hinném, hogy fióka lenne, szerintem inkább csak kismadár még mert valahogy le kellett, hogy repüljön az udvarra, de nem volt elég ügyes, hogy kikerülje a kutyákat.
2019. júl. 4. 11:38
 5/5 A kérdező kommentje:
Nyilván basznak válaszolni, egyáltalán akkor miért írják, hogy bátran írjunk E-mail-t. Na mindegy kerítettem egy kalitkát és megnéztem interneten, hogy kell nevelgetni. Szerencsére tényleg nem lett baja mert olyan boldogan csicsereg és próbálgatja szárnyait, hogy öröm nézni.
2019. júl. 5. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!