Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Körülbelül mikor tűnnek el a...

Stiropor kérdése:

Körülbelül mikor tűnnek el a pókok az ősz folyamán a természetből?

Figyelt kérdés
Pókfóbiám van. Azt szeretném tudni, hogy október végén esetleg még lehet-e velük találkozni vagy nem. Mikor árt meg neki a hideg? :D

2019. szept. 26. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Én általában már akkor nem nagyon látom őket, mikor bejönnek a fagyok, de szerintem már az 5 fok is kevés nekik, és ez tartósabban, több napig fennáll minimum. Szóval változó lehet, hogy pontosan mikor tűnnek el. Ez saját tapasztalat, szóval lehetséges, hogy nem így van pontosan, mert nagyon nem figyeltem meg azért. Illetve fajonként is változhat.
2019. szept. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mivel a meleg idő kitolódott eléggé, még október végén is esélyes találni egy két szép keresztest. Mondjuk úgy, november közepe táján a természetben már nemigen találkozni velük.
2019. szept. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
időfüggő, de ilyenkor már egyre kevesebb lesz, viszont ami lesz azok az igazán nagyok lesznek, én láttam még februárban is egy szép nagyot a falon, ilyenkor inkább arra kell figyelni, hogy ne tudjanak bemenekülni a házba
2019. szept. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Most van csak igazán itt a nekik való idő :)


Tegnap voltam kirándulni ártérben.. volt mit fotózni.. hemzsegtek a pókok!


Koronás keresztes, gyűrűs keresztes, márványos keresztes, állaspókok, parti vidrapók, szegélyes vidrapók, kalózpókok, apró farkaspókok stb... :D


Október vége, november elejére már eltűnnek sajnos :(

2019. szept. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A hétvégén voltam tóparton horgászni, ormótlan gigantikus pókok mindent beszőve, felhízlalva a hálóikba ragadt tucatnyi szúnyogtól és oda mennek ahova akarnak. Pavilonos teraszon nyugodtan iszogatunk, besötétedik és hopp kimászik felettünk 10db mutatóujj-méretű keresztespóki, fóbia nélkül is feszélyező. Most van mondhatni Kánaánjuk. Majd decembertől eltűnnek valamelyest.
2022. szept. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!