Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan lehet hatékonyan...

Hogyan lehet hatékonyan kiirtani a bolhákat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A szobámat ellepték a bolhák. Macskák vannak a háznál, amik rendre bejöttek a konyhába és az én szobámba, és úgy tűnik, hiába voltak befújva bolhairtó szerrel, akkor is bolhásak maradtak. A következmény az, hogy nekem lassan már két hónapja meg van csócsálva mindkét lábam, most hajnalban arra keltem, hogy rohadtul viszket a lábam, és mintha ezernyi kis valami mászkálna rajtam... Felkeltem, három bolhát szedtem le magamról, még aprók voltak, vízbe öltem őket.


Egyszer már tartottam bolhairtást, Insepticide 2000-el befújtam az ágyam, a szekrényem, de úgy tűnik, hatástalan, mert kezdődik elölről minden. Szerintem beleették magukat az ágyneműmbe is.:(


Teljesen tanácstalan vagyok, aludni sem merek, mert undorodok a gondolattól, hogy rajtam mászkálnak.


A rovarirtók milyen árban dolgoznak? Ha végigmennek az egész házon?

Ez is megfordult a fejemben, amellett, hogy kihajítom az összes ágyneműt az ágyammal együtt.


Előre is köszi!



2020. márc. 6. 05:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Olyan macska spoton-t kell választani ami hatásos a fejlődési alakok ellen is. Ez a legfontosabb dolog. Ha csak a kifejlett alakok ellen véd akkor mindig lesz több alak is a lakásban ami idővel kifejlődik és utánpótlást biztosít. Ilyen pl. stronghold,advantage, stb.

Ha ráteszitek a macskára akkor tanácsos lenne minél többet bent hagyni őket had szedjék össze a bolhákat. A macskára sokkal jobban gerjed a bolha mint az emberre.

Másik fontos dolog,hogy vegyél Protect Szúnyoglárvairtó tablettát. Olcsó. Ebből egy felet oldj fel 10 liter vízben és azzal kell felmosni mindenfelé. Jó lehet még a felmosáshoz Neostomosan ampulla is. De az baromi büdös. Felmosni heti egyszer elég ezekkel.

Így kb 1 héten belül annyira lecsökken a számuk,hogy nem veszed többé észre őket, 2 hónap alatt pedig garantáltan kinullázódik a házban a bolhák száma.

Hosszú távon pedig a fújós bolhaírtókat felejtsd el. Spotonok a legjobbak. Ha bolhamentes a ház,akkor már elég lehet sima fipronil hatóanyagú macska spot on is. Ezekből már lehet bőven 1000 ft/db ár alatt is találni. Filléres tétel ahhoz,hogy ne legyen több fertőzés a házban.

2020. márc. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
#8: Simparica nem adható macskának.
2020. márc. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi mindenkinek!

A Domestos járt a fejemben, miközben porszívóztam az ágyat, hogy az még nagyon jó lenne.:)


Az egyik válaszoló kérdezte, hogy tuti bolha-e.:) Sajnos igen, hidd el, felismerem. Mikor még kölykök voltak a cicák, eleinte kézzel bogarásztuk ki őket belőlük, szigorúan az udvaron, lavór vizet bekészítve, úgyhogy volt alkalmam megfigyelni az egész rovar felépítését.:')


Hülye kérdés lesz, de az ágyi poloska szemmel látható vagy csak a csípése nyomán lehet azonosítani?

Külföldön találkoztam egy válfajával, de az itthon szerencsére nem honosodott meg.


Mióta idősebbek lettek a macskák, Fyprysttel fújom őket, és hullottak is az élősködők, de ezek szerint a hatása nem volt 100%-os.

Sokat jártak bent a házban, elképzelhető, hogy szétszórták őket, de valamiért az én szobámban koncentrálódtak. Sajnos vagy szerencsére eddig csak engem érintett.:D Másik két szobában is megfogtunk egy-egy példányt, de azok ki is nyiffantak.


Nagyon köszönöm a hasznos tippeket!!! Minden ilyen felmosós cuccnak utánanézek, a tablettával még nem tudom mi legyen.

Egy biztos, a takarításra rákapcsolok, mert ez másképp nem fog menni. Eddig is takarítottam, de ha mindenféle szereket kell bevetnem mellé, akkor nincs más hátra.><

2020. márc. 6. 12:14
 14/15 anonim ***** válasza:

Kérdező: #8: Simparica nem adható macskának.


nem adható az a tabletta macskának!

2020. márc. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
#14-es, köszi és nyugi, láttam a kommented, azért írtam.:) Megpróbálkozok a spotonnal.
2020. márc. 6. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!