Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miért lehet ez? Egész életembe...

Miért lehet ez? Egész életemben állatok vettek körül, velük is dolgozom. Semmilyen állattól nem félek. De mikor csótányok kerültek a lakásomba kikészültem idegileg. Az iszony a legjobb szó az érzésre.Nem tudok enni, aludni, félek kimenni a szobából.

Figyelt kérdés
Az a furcsa, hogy nagy méretű madagaszkári bütykös csótányokkal is dolgoztam. Simán kézbe is vettem őket. Nagy mennyiségű gyaszbogár is hidegen hagyott, kígyó, béka, patkány, pók, egér semmi hatással nem volt soha rám. Igazából ha máshol láttam a konyhai csótány is max egy fintort váltott ki. De így hogy otthon van kikészültem tőle pár nap alatt. Érti ezt valaki? Hogy lehet ezt leküzdeni? Rájuk sem tudok nézni. Komoly pszichés megterhelést jelent. Nem értem. Más környezetben miért nem? Hiszen ugyan arról az állatról van szó. Munkahelyen beleesett a hajamba és csak nevettem rajta otthon meg idegbeteg leszek ha meglátom futni. Nagyon furcsa.

2020. máj. 27. 16:02
1 2
 1/12 anonim válasza:
64%
Velem is ez van. Nálam is van csótány, legalábbis egy volt azóta remegek ha rá gondolok este nem megyek wc-re , vagy nem lépek sehova amit nem látok.
2020. máj. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát otthon ,ahol bárhol járhatnak-kelhetnek a lakásodban,még jó ,hogy zavar . Én sem félek semmilyen rovartól, tartottam is több félét,olyat is amit csótánnyal etettem . Ennek ellenére amikor a lakásban megjelent,a hideg futkosott a hátamon .

Melyik fajta van nálad,a kisebb barna,vagy a hatalmas fekete színű ?

2020. máj. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én a poloskákkal, dongókkal, cserebogarakkal nem vagyok jóban. Csótányba még nem futottam bele a lakásban, nálunk a panelban évente van rovarirtás és 9. emeleten lakom.
2020. máj. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A nagy fekete :(

A poloskákat annyira szeretem, hogy még teleltettem is párat meg kézzel megfogom őket. A csetebogárral sincs bajom mondjuk az még lakásban nem volt. A dongó meg kifejezetten tetszik. Nem tudom ez miért készít ki ennyire. De már utálok hazamenni és enni sem tudok. Mióta ez van fáj a gyomrom és kijön belőlem minden. Az a baj ha kiírtják is meg fog magaradni a felelem hogy előjöhetnek ki tudja meddig. :(

2020. máj. 28. 08:48
 5/12 anonim ***** válasza:
Az a jobbik !! Örülj, hogy a fekete van, azt sokkal könyebb kiírtani.
2020. máj. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

De az undibb ;(

Szerintetek a fújás lakasokban meg a gélezés elég lesz? Mennyi idő múlva fognak eltűnni?

2020. máj. 28. 10:35
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálam a poloskák csak bejönnek a lakásba, elbújnak, aztán mikor lekapcsolom a lámpát, akkor kezdenek összevissza pattogni, bejönni tud, kimenni hülye, aludni meg nem lehet tőle.

A cserebogarakkal is akkor van bajom, ha bejönnek a lakásba, egyszer egy beleakadt a hajamba, és alig tudtam kiszedni (hosszú hajam van).

A dongót meg nem is értem, hogy tud akkora testtel olyan pici szárnyakkal felrepülni egy panel magas emeletére, egyszer egy ilyennel is megleptük egymást a sötétben, bejött a lakásomba, ott bóklászott a sötét szobában a padlón, én pont bementem valamiért, majdnem ráléptem. Egyikünknek sem volt kellemes élmény.

2020. máj. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező,igen ,elég lesz . Nálam is az a nagy fekete volt,tudom,hogy undorítóbb ,de sokkal jobb,mint a barna,azt nehéz irtani és pikk pakk elszaporodik :D

Nem emlékszem már mennyi idő volt,mire egy darabot sem láttam,talán 1-2 hét . De gondolom attól is függ mennyire fertőzött a ház,amiben laksz ..

2020. máj. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Szerintem ha már a 4.re feljöttek eléggé. :(

7. Van olyan villanykörte aminek a dobkzán belül van egy műanyag vilanykörte alakú tok. Ez ha kiveszed belőle a körtét használható bogárfogónak. Csótány ellen nem jó mert az nagyon rohan és kilréseli magát minden résen de a poloskákat darazsakat ezzel könnyen meg lejet fogni. Mivel átlátszó látod is hol van benne az állat. Aztán csak kiengeded az ablakot kinyitva. Így nem kell hozzáérned és nem is sérül meg benne az állat.

2020. máj. 28. 14:45
 10/12 A kérdező kommentje:

8. Ha még sokáig tart a pszichiátrián fogok kikötni. :D

Meg vehetek új ruhákat mert 5 nap alatt már lement 3 kiló :( Csak munkahelyen tudok enni. Otthon egy falat sem megy le a torkomon. Pünkösd után lesz az írtás. Olyan rossz addig tehetetlenül várni.

A csótanycsapdába már nem megy bele valamiért. Pedig az elején működött. A sprayt meg hiába fújtam oda ahol futkos nem hal meg tőle csak ha lefújom. Az meg nem megy mert elrohan.

2020. máj. 28. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!