Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Szoktak Német/Kecske-darazsak...

Lcb kérdése:

Szoktak Német/Kecske-darazsak magányos életet élni?

Figyelt kérdés
Éjszakánként, legyen ez akár este 9 vagy hajnali 4, ha meggyújtom a teraszomon a kültéri lámpát, a szokásos rovarok között megjelenik egy általam Német, vagy kecskedarázsnak vélt rovar. Mindig egyedül, és csak éjjel a lámpánál látom. Nappal keresgéltem már a fészkét, de nem láttam ki-be szállni sehova, sőt nem is láttam még. A fészke közel kell, hogy legyen, hisz érzékeli a lámpa fényét, vagy a lámpa kábelének mágneses terét, feltéve ha képes ilyenre. Furcsállom, hogy egyedül van, és hogy előjön ilyenkor. Mi lehet erre a magyarázat? Normális viselkedése ezen faj egyedénél ez?

2020. aug. 15. 03:50
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

Nem, nem szoktak. Éjjel 'alszanak'. De ezt Te is tudod. :)

De ha már van egy ilyen kis jószágod igazán mesélhetnél neki éjszaka, nem lenne olyan magányos. :)

2020. aug. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ó ez nem az én kis kedvencem. Hiszem, hogy minden darázs az antikrisztus jószága. De viccet félretéve csupán én se értem ezt a viselkedést, így kíváncsi vagyok a lehetséges okaira.
2020. aug. 15. 14:27
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A Vespula (Német és kecskedarázs) fajok társas darazsak.


A fészkük lehet föld alatt is egy nagy ágrakás alatt mint pl. nálunk, így csak akkor veszed észre ha kiszúrod hogy jönnek mennek a darazsak.


Hogy miért mennek a fényre? Mert az ultraibolya fény vonzza őket mint a rovarok 99%-át.

Hogy miért nincs a fészkében?

Lehet este nem tért vissza időben a sötétedés előtt vagy csak egy kóborló példány :D


Én lepedőzni szoktam ami annyit tesz, hogy egy lepedőt kifeszítesz és elég egy halogénizzót lógatsz majd várod a rovarokat, főleg lepkéket.

De nálam is sűrűn megfordul a lepedőn német/kecskedarázs... néha még papírdarázs is de az jóval ritkább.

Lódarázs meg évi egyszer ha arra téved :)

2020. aug. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!