Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A darázs miért szúr akkor is...

A darázs miért szúr akkor is ha nem érzi magát veszélyhelyzetben, vagy nem fenyegetem csak az utamba repül?

Figyelt kérdés
a méh nyugis tud maradni ha nem piszkálja az ember, ezek meg olyan mintha alapból agresszív lenne
2020. aug. 30. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:
24%
Ok nélkül a darázs se támad. Darázs is nyugis tud maradni.
2020. aug. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%
A méhnek a fullánkvesztés okán evolúciós érdeke, hogy csak veszélyhelyzetben "önfeláldozzon", a darázsnak nem.
2020. aug. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
45%

1. vagyok.

Pontozzatok le nyugodtan, de akkor se támad ok nélkül a darázs, és egyáltalán nem agresszív. Mondom ezt úgy, hogy pl. amikor a gyümölcsöt darálom cefrének, többszáz darázs repked körülöttem, és SOHA nem csípett meg egy se. Voltak olyan videóim, hogy a kezemben tartottam olyan körtét, amin kb. 30 darázs volt. A darazsak is kizárólag akkor támadnak, ha a fészküket piszkálod. Persze megcsíp, ha véletlen beszorul a pólód alá, vagy véletlen megfogod, de ez nem támadás és nem agresszió.

2020. aug. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
72%

3-as, fajtától is függ.

A "normál" darázs, amit azt hiszem kecskedarázsnak hívnak, az tényleg nem annyira agresszív. A lódarázs viszont igen.


Ezzel együtt is engem már csípett meg a lábamon darázs, mikor semmi egyebet nem csináltam, csak mustot öntöttem át egyik edényből a másikba. Nem csapkodtam, nem ugráltam, hisz nem löttyenhetett meg a nedű, sőt, mindkét kezem foglalt is volt. Nem is tudtam semmit csinálni, csak ráharaptam a nyelvemre és magamban káromkodtam.

2020. aug. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!