Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ágyipoloskánk van ,de nem...

Ágyipoloskánk van ,de nem tudom hol rejtőznek?

Figyelt kérdés

Már volt kin szakember aki ( hülye vagyok) származású volt befújt,vagyis tönkre tett mindent.Elkért 54 ezer Forintot és pá.Fele holminkat ki kellet dobnunk.Na nem azért mert fertőzött volt hanem mert büdös lett a méregtől.Még is van valahol,mert tele vagyunk csípésekkel.

Mit lehet tenni? Az ágy körül nincs,mert mindent átnéztük egyenként.

Befújtuk VAPE írtoval,ami az ágyipoloskát megöli.

Baján lakom és itt nincs közel másik olyan szakember aki segítene.

Valami jó ötlet,,, mit csináljunk?

A csípés 1 hétig ég viszket stb. Nem lehet aludni annyira viszket.


2020. szept. 11. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Én úgy tudom, hogy a cuccok kidobálása az egyedüli hatásos opció.

Külföldön a lomtalanításoknál kitett holmikon jól láthatóan feltüntetik, hogy fertőzöttek, azt nem tudom, hogy ez kötelező-e, vagy csak jó fejek, bmelyiket elképzelhetőnek tartom.


Én - laikusként, saját szakállamra - az ózonos tisztításnak még adnék egy utolsó esélyt, ha az elvileg minden élő organizmust kicsinál - szigorúan betartva az alkalmazás feltételeit, és dupla annyit szellőztetve utána, mint amennyit előírnak (plusz nyilván háziállatok sem maradhatnak otthon azalatt, míg a lakás újra nem biztonságos).


Ez csak egy ötlet, és remélem találtok hatékony megoldást.

2020. szept. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Milyen a padlotok? Ha vannak resei akkor oda mennek le nappalra. Vagy szegelylec moge a falhoz. Falon a kepek, falhoz tolt szekrenyek, agyak fotelok moge. Ha fenykepek vannak vagy poszter barmi a falon akkor amögött nezzetek meg. Plusz ha az agyban csip ejjel akkor az agyat celszeru kidobni elegetni. Sajnos ahol a butor osszeillesztese van oda siman bebujik sot be is petezik. Tehat ha van agynemutartoja akkor mindent kivenni belole es azonnal a kadba onnan a mosogepbe es amit elbir legmagasabb hofoku es leghosszabb programra berakni.

Ha konyvesszekrenyetek van akkor ha mashol nem talaljatok oket sajnos a konyvek koze moge sot ha olyan a konyvek boritolapjahoz is be tudnak bujni. Na azt nem mondom egessetek knyveket.


En ketszer voltam agyi poloskas helyen. Egyik alkalommal egy regi kis hazikoban ahol butor is csak egy szetrohadt kis konyhaszekrwny volt es egy asztalka. A foldon aludtunk halozsakban es reggelre hemzsegtek rajtunk az agyi poloskak. Biztos vagyok benne hogy a hajopadlo resi kozul jottek elo.

Masik esetben regi berhazban a kanape mogott a falon lapultak estenkent onnan masztak elo ra a kanapera aztan meg ram. Elobbi esetben hazamentunk es mindent azonnal toltam be a mosogepbe hatizsakjaink is lefujtam rovarirtoval aztan lemostam szivaccsal a kadban nehogy szetmasszanak rola. Az utobbi esetben egy valami 2000 kft altal gyartott ágyi poloska ellen i hatekony spray valt be. De hozzateszem eloszor is mindent egyszerre ki kellett mosni utana az ueres kanapet fujtam le kulonosen a reseket es utana a falat a fal es padlo talalkozasat. Aztan elhuztam par napra onnan. Mivel kesobb egy csipes se volt es egyet se lattam szerintem sikeresnek mondanam. Ti is az irtas utan ne maradjatok ott es muszaj lesz megismeteltetni.

2020. szept. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2020. szept. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Padlószőnyeg volt. Ki lett dobva most PVC padlót (linoleum) raktunk le helyette.

Könyvekre mi is gondoltunk ezért egyenként be pörögtek mérleggel.

Ki mostam mindent 60 fokon és gőz vásárlóval át vasalltam :(

Az ágy matracok mind kuka.

Panelban lakom. Ez is lehet. Legalább 400 000 Ft kár ért ez miatt.

2020. szept. 11. 17:45
 5/7 A kérdező kommentje:
könyveket be poroztuk méreggel***
2020. szept. 11. 17:47
 6/7 anonim válasza:
Nem kell feltétlen kidobni mindent. 60 fokon ki kell mosni. Abban màr meghalnak a kis rohadékok. Ha meg olyan amit nem lehet mosni azt szemeteszsàkba rakni, a dzàjàt hondosan bekötni, és 6 honapra eltenni valahova. Az alatt az idő alatt éhen halnak. Nàlunk ugy, hogy tisztességes munkàt végeztek kétszer kellett kihivni őket. És még szerencsésen megusztuk ennyivel. Ahogy irtàk elöttem, a legapróbb résben is megbújnak, és bolti permetezővel szinte lehetetlen kiirtani őket... Sok sikert,mi tudjuk milyen pokol tud lenni ez a helyzet
2020. szept. 16. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk sikerült kiirtani szimplán egy gőztisztítóval. Sokszor átfújtam vele mindent. És eltűntek, bár lehet, nálunk még nem volt úgy elfajulva a dolog, hát nem tudom, de voltak rendesen, én már az öklendezés határán voltam... Na de nem tudom, hogy másoknál milyen volt, nálunk mindenesetre sikerült házilag kiirtani. Az ágyat is csak azért dobtuk ki, mert világos színű volt, és nem jött ki semmivel az a sok fekete pötty, és már ránézésre is gusztustalannak tartottuk... De már az se volt fertőzött, csak szimplán ronda lett. Ugye világos színen fekete foltok, mondanom se kell.
2021. márc. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!