Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Segítsék! Poloskák, mit tegyek?

Segítsék! Poloskák, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mit tegyek?

Egyszer csak elkezdtem érezni a szobámban a poloskának azt az orrfacsaró bűzét. De sehol nem találtam meg. Sőt, olyan helyen kezdtem el érezni a szagot, ahol nem is jártam.

Már egy órája csak egy kislámpa ég a szobában, de semmi mozgolódást nem hallok. De a "tetthelyen" és annak környékén sem látok semmit.

És így nem fogok tudni nyugodtan aludni, mert félek, hogy "megtámad" az éjszaka folyamán.


Olvastam olyat, hogy a citromfű olajat nem szeretik. Ez igaz? Érdemes vele egy kicsit körbe csöpögtetni?



2020. okt. 4. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a kis szutyok már esélyes hogy megdöglött, lehet ráléptél.
2020. okt. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egyes, biztos, hogy nem. Mindent átnéztem, ahol jártam, ahol esélyes, hogy összenyomhattam. Semmi. Úgyhogy elbújt valahova.
2020. okt. 4. 20:18
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Költözz el akkor, beoji. De akkor a bogár nyer. 😁
2020. okt. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Dehogy költözök! Nem hagyom nyerni azt a kis szutykot!
2020. okt. 4. 20:27
 5/6 anonim ***** válasza:
92%

Embert éjjel-nappal kerüli a "büdösbogár". Szobanövény levelének fonákán, gyümölcsön előbb találsz egyet-egyet. Amúgy függönybe kapaszkodnak, nyugis, rejtett helyeket keresnek, ahol akár át is telelnek, anélkül, hogy tudnál a jelenlétükről.

Illó olajokat nem igazán kedvelik.( pl. menta, teafa)

Ultrahanggal működő riasztó nem tudom, ér-e valamit, vagy csak annyit, mint a fénycsapda, vagy a szúnyogháló. Ha elfogsz egyet-egyet, WC-n ne húzd le: hiába úsztatod őket, nem döglenek meg, ugyanúgy nem árt nekik, mint pl. a kolorádóbogárnak.


Kellemetlenek, kegyetlenül büdösek, de félni nem kell tőlük, nem harapják át a torkod!

A szobanövényeidben előbb kárt tehet, mint egyéb másban

Szellőztess ki, oszt pihizz nyugodtan! Akkor lennél bajban, akkor számíthatnál "éjszakai támadásra", ha ágyi poloskád lenne!

2020. okt. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
44%
Egy üveget tölts tele vízzel, és világíts rá és belemennek a poloskák.
2020. okt. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!