Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Magyarországon melyik a...

Magyarországon melyik a legveszélyesebb ízeltlábú / rovar?

Figyelt kérdés

Van olyan ami lehet akár halálos is, vagy kórházba juttathat embert, úgy hogy nem allergiás rá akit megcsíp?


Vagy olyan ami nagyon fájdalmasat csíp/harap?


2020. dec. 24. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem itt halálos ízeltlábú nincs. Talán a lódarázs lehet veszélyes, főleg ha több megtámad.
2020. dec. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Kullancs. Ha fertőzött, akkor nagyon csúnya vége lehet, több ismerősöm szenved Lyme-kórral, amit meggyógyítani nem lehet, csak kezelni.
2020. dec. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
94%
Akár egy légy is lehet fertőzött, de előttem jól írták, a lódrazsat (?) gondolom a legveszélyesebbnek (persze ha allergia van más a helyzet)
2020. dec. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Én a alföldünkön is megtalálható madárpókra tippelnék ami a szongáriai cselőpók
2020. dec. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Kullancs. Lyme-kór meg agyhártyagyulladás szövődményektől többen halnak meg Magyarországon, mint bármilyen más rovar csípésétől szerintem.

Persze, ha valaki allergiás pl. méhcsípésre az megint más piskóta.

2020. dec. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
13%
Darázspók. Kellemetlen csípése van.
2020. dec. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Platypus ***** válasza:
73%

Lódarázs. Allergia nélkül is halálos lehet néhány szerencsétlen helyre sikerült csípés, plusz ha az ember rossz helyre téved, akkor csapatosan támadnak.


A cselőpók nem igazán veszélyes, csak fájdalmas. A mérges dajkapók már egy kellemetlen baleset, de az se halálos, csak nagyon-nagyon fájdalmas.


Ha a fertőzés is ide számít, akkor a fent említett kullancsok az abszolút nyertesek.

2020. dec. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem csípett már meg lódarázs a halántékomon. Fájt, de az nem igaz, hogy egy csípésbe belehalhat az ember, ha nem allergiás, még rosszul sem lettem.

Ellenben öcsém kapott már el lyme kórt kullancstól. Hamar észrevettük, úgyhogy nem lett baj, meggyógyult.

Viszont szerintem is egyértelműen a kullancs a legveszélyesebb.

2020. dec. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a kullancsra szavaztam, de érdekességképpen elmondom, h. csípett meg lódarázs, 3 egyszerre, nagyon fájdalmas volt, és utána még egész nap voltak fájdalmaim, nemcsak a csípés helyén, hanem végig az egész izomban, ahova szúrtak.

Illetve szongáliai nem, de pokoli cselőpók is mart már meg, fájt-fájt, de a 3 lódarázs rosszabb volt. Ja, és semmi következménye nem lett, piros lett a marás helye, kicsit felpúposodott, de mikor hétfőn dicsekedni akartam ele, már alig-alig látszott...

2020. dec. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tavalyi kérdésem:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__999..

Nem voltam biztos benne, hogy túlélem.

2020. dec. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!