Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen szűrőt vegyek?

Haikon12 kérdése:

Milyen szűrőt vegyek?

Figyelt kérdés
Ugye mivel rákról van szó, így nem magas a vízszint, az a rák amit kinéztem inkább szeret kint lenni. Ettől függetlenül szeretném a vizét szűrni, de nem tudom milyet tudnék bele venni, hiszen nem fog olyan nagyon magas lenni a vízszint. Köszi a segítséget!

2021. jan. 27. 22:00
 1/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Olyat aminek a gyári ajánlás alsó határa megegyezik a szűrendő literszámmal, pl: ha egy szűrő gyári ajánlása 60-120 liter akkor az ~60 litert szűr meg. Bár ha csak egy rák lesz az nagy szennyezést nem csinál.

És állítható legyen, így személyre szabhatod az áramlást.

Karbantartásról annyit ,hogy a szivacsát/ egyéb szűrőanyagát csak az akváriumból vett vízben szabad kinyomkodni mert ha csap alatt klóros vízben kipucolod akkor azzal megölöd a nitrifikáló (lebontó) baktériumokat s semmit nem fog érni a szűrő.


Ezeket ajánlom, igaz elsősorban halas oldalak de nagyjából ugyan az érvényes a rákokra is és van nem kevés gerinctelenről is leírás:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. jan. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Ja, és ha nem akarod ,hogy a vízben foglalja a helyet akkor használj akasztós vagy külső szűrőket.
2021. jan. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ezeket tudom, vannak halaim is. Csak azért kérdeztem mert itt tenylegesen nem egy nagy mennyisegu vizrol beszelunk. Nagyjabol egy tenyenyi magas a vizszint es ehhez nem tudom milyet tudnek venni.
2021. jan. 28. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!