Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Lisztkukac tárolása panellakás...

Lisztkukac tárolása panellakásban mennyire bonyolult és hogyan a legcélszerűbb?

Figyelt kérdés

Horgászathoz szeretném majd kipróbálni a lisztkukacot, de nem tudom hogyan tároljam panellakásban. A csonti megoldott, hűtő aljában szoktam, kiszívva róluk a levegőt, vagy ha látom, hogy nem lsz belőle semmi, bedobom a fagyasztóba. A giliszta is remekül szuperál kilyuggatott, szúnyoghálózott ételhordós dobozokban, ami átszellőzik, csak rendszeresen sprickolni, forgatni kell. Tubifex se egy nagy probléma, hűtő, vagy buditartály.


De a lisztkukacot hogyan lehetne ilyen helyen tartani? Egyelőre nem tenyészteni akarom, csak tárolni, kipróbálni és szokni a jelenlétüket.


Ha tdtok ajánlani honlapot amire választ kapok az is nagyon jó lenne.



2021. febr. 13. 09:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Lisztben a legcélszerűbb tartani, hiszen ott van eredetileg az életterük.
2021. febr. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De miben-hogyan? Gyakorlati kivitelezésre keresek valami okosságot.
2021. febr. 13. 11:17
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Én eleségállatnak tartom kaméleonhoz. Szobahőmérsékleten búzakorpában úgy hogy bőven ellepi. 1,5 hónapig simán elvan és alig van elhullás. Szerintem tovább is eltartható, csak mindig elfogy.
2021. febr. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

1-es: XDDDDD

Igen, a temetőbogaraknak meg a temetőben van az életterük :D


Kérdező: 1-2-3 hónapig simán elvan ahogy 3-as írta, aztán egyszer csak bebábozódnak :)

2021. febr. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

De miben tároljam?

Tegyem bele egy 5 literes befőttesüvegbe aminek a tetejére szúnyoghálót rakjak befőttesgumival?


Vagy tökre megfelel ezeknek a leveses műanyag ételhordósdoboz aminek a tetejét szintén megszúnyoghálózom? A giliszták ilyenben vannak.


Mekkora terület kell egy 500Ft-os darabszámnak? (nem tudom mennyiért árulják és mennyi van benne)


Ha kiviszem pecázni, majd haza a maradékot, akkor a kinti melegben nem fognak begyorsulni bábozódásilag úgy mint a csontik?

2021. febr. 13. 14:45
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
A horgászboltokban lehet olyan tárolódobozt kapni, aminek szellőzik a teteje, abban elvannak egy darabig.
2021. febr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen edény jó ami jól szellőzik és nem tudnak megszökni. 500db nak bőven elég az éthordó leveses része. Félig töltsd fel búzakorpával és nem lesz vele gondod jó ideig, csak úgy tedd rá a szúnyoghálót hogy ne szökjenek ki.
2021. febr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7-esnek nagyon köszönöm!
2021. febr. 13. 17:34
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Én sima eldobható műanyag ételes dobozban tartottam őket, zabpelyhen. Hűtőbe téve meglassulnak, nem bábozódnak be. Pici nedvességre időnként szükségük van pl krumplikarika, répakarika.
2021. febr. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt kifelejtettem, hogy az ételhordó tetejére csináltam ablakot szúnyoghálóval hogy jól szellőzzön.
2021. febr. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!