Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ha mikor lemostam a csipeszt...

Ha mikor lemostam a csipeszt miután a macskából kiszedtem a kullancsot és ugye hozzáértem akkor ugye nem kaphattam el semmi agyrákot vagy valami dolgot okozó cucct?

Figyelt kérdés
Jó ez így furán hangzik csak könnyen megijesztenek ilyenek és biztosra szeretnék menni.

2021. jún. 8. 23:56
 1/6 anonim válasza:
100%

Hát nemtudom komoly kérdés e..

Ha igen akkor ne aggódj

2021. jún. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel feltételezem hogy mostál utána kezet, nem etted meg, és nem kented bele egy nyílt sebedbe a kullancsot ezért nem lesz baj, ne aggódj.
2021. jún. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
74%
Szerintem az agyrákot már nem kell elkapnod, ott van az magától...
2021. jún. 9. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
33%
Én megértem a kérdezőt, én is paráztam, mert tele vannak azzal a hírek, hogy a kullancsok terjesztik a Lyme-kórt, az meg nem játék. De mára már elengedtem ezeket a félelmeket, ugyanis a kutyában, ha nincs kullancsriasztó rajta (vagy van, csak szarminőségű), napi 5 kullancs van, és nem lett beteg. Barátomban, bennem is volt már néha 1-1, semmi se volt.
2021. jún. 9. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Agyrákot biztosan nem kapsz el, azt nem terjesztik, és az nem is ragályos. Némelyikük a Lyme-kórt, agyvelőgyulladást terjeszti, de azt puszta érintéssel nem olyan könnyű elkapni. Ilyenkor a csipeszt és a kezedet kézfertőtlenítővel (pl. 70% alkohol) lemosni, magát a kullancsot nyílt sebtől távol tartani, és lehetőleg nem megenni, nyalogatni vagy szembe dörzsölni.
2021. jún. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
csak ha a vérkeringésedbe került,ha csak a bőrödhöz ért hozzá nem lesz bajod,hisz a bőrödnek ez a dolga,h védjen.
2021. jún. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!