Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A hangyákat ki lehet írtani a...

A hangyákat ki lehet írtani a kertből?

Figyelt kérdés
2021. aug. 17. 07:34
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Fa...a!köszi😁
2021. aug. 17. 08:49
 22/36 anonim ***** válasza:

18-as én nem veszekedtem, csak írtam egy olyan helyzetet amikor ártanak a hangyák, azért mert gondoltam nem csak jó kedvedre játékból szórakozásból akarod ezt tenni, hanem gondoltam, hogy probléma lehet.


Én fahéjt, szegfűszeget használok. Pl. repedésekbe is nyugodtan tegyél úgy, hogy az illó anyagát enged ki, magyrán a felületét nyisd meg a szegfűszegnek.


Vagy szórj szegűszeg port, fahéjat arra a területre ahol hangya van.


20-asnak jelzem, hogy én speciel egy beton kockába vagyok és már gyerekkorom óta probléma volt. :D


Aki meg kenyeret akart nekem venni azzal se segített volna, azt is ellepték volna, de én speciel nem eszek bolti kenyeret, de van aki igen a családba. Vannak természetes módszereink, mi így védekezünk.

2021. aug. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

A másik tippem, hogy vízbe vagy desztilált vízbe áztasd be a fahéjat és a szegfűszeget, és mikor már jól kiázott, akkor utána spricc flakonba téve fújd le azokat a területeket amik problémásak.


A fahéj pl. penészt is lerendezi, gombaölő hatása van a talajba.


Ha nem jól tudnám, akkor majd növényekkel foglalkozó szakemberek kijavítanak.

2021. aug. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
39%
a hangya a természet része , a kutya nem . mégis a kutyát nem lehet bántani a hgygyát igen tt tartunk.... holott kutya nélkül máködne az ökoszisztéma , hangya nélkül óriási bajok lennének.
2021. aug. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

Milyen hangya az, ami mindenhova felmegy és mindenbe belezabál?

Nálunk a ház alatt a sima fekete hangya van, bárhol meg tudnak jelenni. Viszont a bútorokra csak szökőévente mennek fel, akkor is csak 1-2 csellengő. Szóval ott lehet hagyni a konyhaasztalon bármilyen kaját, nem fognak belemenni. A fiókokban lévő édességre se mennek. Mindig csak a földön kóricálnak és viszik a morzsákat.

Nálatok valami terminátorhangya lakik?

2021. aug. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
0%

25-ös valószínű, mert az egyik simán vízalatt is sétált mintha a talajon ment volna. Ott kamilláztam rajta. Csak egyet láttam ilyent.


Nekünk sajna belemászik a kenyérbe lezárt zacskót is kiragtak. Aztan ikea vastag zacskora valtottam egy darsbig jo volt de azt is kiragtak. Azota naponta mosom a kenyertarto talcat es bekenem fuszerrel. Ma fuszeres lotyit fogok keszíteni es azzal fogom fujni a talcat. Az ecetes vizet sem szeretik azzal is at lett mosva. De pl. A citromos vizet se. A szodabikarbonat még nem probaltam. De a bekent szegfuszeges talcan kereste a kiutat mert ahol bekentem egybol masmerre ment. A gyümölcs tarto polcon az alma alja ki volt rágva es a belsejében hangya. Elpateroltam onnan a gyumolcsot is.

2021. aug. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
Megbolygattak az udvart, teljesen felturtak szerintem ez boven eleg volt ezeknek a hangyaknak.
2021. aug. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Ha hiszed ha nem nalunk ilyenek.


De nem muszaj elhinni. En csak tippeket adtam a kérdezőnek.

2021. aug. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
Huu ez a sok hanyga védő!🤣🤦
2021. aug. 17. 12:30
 30/36 anonim ***** válasza:
80%
Nem hangya védők vagyunk, hanem fekfogjuk az ökoszisztéma fogalmát, ami neked láthatóan nehezedre esik
2021. aug. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!