Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miért teremtették a darazsakat...

Miért teremtették a darazsakat, ha semmi hasznuk nincs?

Figyelt kérdés

2021. okt. 7. 13:01
1 2
 11/19 Juliusz48 ***** válasza:
100%
A természet együttélésében mindegyiknek meg van a maga helye szerepe. Ebből csak az ember lóg ki, de nálunk már látszik a kártékonyság, a többi egyensúlyára.
2021. okt. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
6%
Mármint kik teremtettek darazsat? Honnan vetted ezt a hülyeséget?
2021. okt. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
Ez egy világnézeti vita, hogy a világmindenség értelmes tervezés eredménye, vagy csak úgy kialakult. A két világnézet képviselői kölcsönösen lenézik egymást. Ennek oka az, hogy mindkét világnézet gyökerezhet tudatlanságból, de ha az ember jobban a dolgok mögé néz, egyre jobban megerősödik benne a tudatos tervezés lehetősége. Egyébként a kérdés felvetés is egy egoista világszemléletet takar, ami nem a kérdező hibája, egyszerűen ez van a világban elterjedve, hogy mindent úgy szemléljünk, hogy az ember számára hasznos-e vagy káros.
2021. okt. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:

Kialakultak lol.


Multkor egy vödörbe szórtam egy kis homokot meg csavarokat, jól össze ráztam de nem lett belőle Ferrari:)


Javalom nézz utána az ostoros egysejtűnek


40 féle alkatrész van benne ami mozgatja az ostorát (farkát) ha 39 lenne nem mükődne és elpusztulna nem tudna mozogni sem.dehát nem alakulhatott ki.

Egy mikrobiológiai labor.

Olyanokat már nem mondok,hogy csak az emberi szembe több milliárd sejt van több mint ahány csillag az égen mert ez úgyis magas lenne számodra

2021. okt. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lettek volna darazsak, sose tudtuk volna meg, milyen szép egy darázsderekú leányzó!
2021. okt. 13. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Hát, annyit biztosan tudunk hogy ma működik az evolúció, hiszen a variáció, replikáció, szelekció hármasa bárhol megfigyelhető, ahol pedig ez a három feltétel teljesül, ott evolúció zajlik (akár egy virtuális környezetben is, ezért működnek az evolúciós algoritmusok is). A kövületek alapján pedig egyértelmű hogy régen is ugyanígy működött.


Hogy a folyamat mögött Isten áll-e, az valóban hitkérdés, de hogy a folyamat létezik, az nem is kérdés. Szóval a különbség ebben van, hogy egy hívő intelligenciát, tervezettséget lát az egész mögött, egy nem hívő pedig egyszerű törvényszerűséget.

2021. okt. 13. 11:54
 17/19 anonim ***** válasza:

„Mit is jelent az, hogy egy lényt úgy tekintünk, mint ami önmagában jó, mint ami inherens értékkel rendelkezik? Két általános elv kapcsolódik ide: a morális megfontolás és a lényegi érték elve.

A morális megfontolás elvének megfelelően minden élőlény, amely vadon él, pusztán amiatt, mert a Földön lévő életközösség tagja, megérdemli valamennyi morálisan cselekvő lény aggodalmát és törődését. Morális szempontból minden olyan alkalommal figyelembe kell venni javukat, amikor racionális cselekvők jó vagy rossz hatással vannak rájuk. Eszerint nem számít, hogy az élőlény melyik fajhoz tartozik. Mindegyik javának bizonyos értéket kell tulajdonítani, és el kell ismerni, hogy ennek az értéknek bizonyos súlya van minden racionálisan cselekvő személy megfontolásában. Természetesen a cselekvő személy számára szükségszerű lehet, hogy egyik vagy másik organizmus, vagy organizmus-csoport érdekével ellentétesen cselekedjen, hogy a többi csoport javát előmozdítsa (ideértve az emberek javát is). Ám a morális megfontolás elve szerint minden egyes létező egyed önmagában jó; minden egyed megérdemli, hogy morális szempontból tekintetbe vegyék. Az önmagában vett érték elve azt állítja, hogy tekintet nélkül arra, hogy más vonatkozásban milyen lényről van szó, ha az a lény az élet földi közösségének tagja, akkor javának megvalósítása lényegi értékkel bír. Ez azt jelenti, hogy java prima paciae megéri, hogy öncélként megőrizzék vagy elősegítsék, mégpedig annak a lények az érdekében, amelynek a javáról szó van. Amennyiben egy organizmust, valamely faj populációját, vagy valamely életközösséget inherens értékűnek tekintünk, úgy véljük, hogy sohasem szabad puszta tárgyként kezelni, vagy olyan dologként, melynek teljes értéke abból áll, hogy valamely más lény javának eszközéül szolgál. Minden egyes lény értékét úgy ítéljük meg, hogy önmagától és önmagában értékes.”


Molnár László: Legyenek-e a fáknak jogaik?

2021. okt. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 jonyka válasza:
100%
Kell nem kis alázat s a naaagy egóból is le kell adni, hogy az ember tudjon hinni a létező Teremtőben. Soknak ez nem megy sajnos.
2021. okt. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

14# ha egy milliárd évig rázod a Ferrari alkatrészeit, és megkérsz erre még másik egy milliárd embert, akkor előbb-utóbb fog sikerülni valakinek.

#18 az se semmi ego, hogy mindezt az emberért hozta volna létre valaki

2021. okt. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!