Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy teremtettek ennyi kutyafa...

Hogy teremtettek ennyi kutyafajtát?

Figyelt kérdés
Ha farkas a kutya öse akkor,hogy lehet belöle pl ,,kinai kopasz kutyat" vagy pincsit csinalni?

2016. febr. 24. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Tenyésztés, tudatos, mesterséges evolúció.
2016. febr. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szelekcióval.

ha pl. kisebbet akartak, mindig kiválasztották a kisebbeket és azokat keresztezték. ha bekövetkezett egy random mutáció és a hatása tetszett az embernek (pl. a kopaszság), akkor azokat az egyedeket keresztezte.

2016. febr. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

így van ahogy írják, úgy tenyésztettek hogy a szülők jellemvonásait vigyék tovább. 100 év alatt így rengeteg fajta kutya lett, mivel ugye gyorsan szaporodnak.


És a kopaszokra: épp napokban olvastam a szfinx macskáról. 60as években volt talán 4-5, mutáció miatt kopasz macska, és őket vitték tovább direkt.

2016. febr. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
eleve adott volt egy csomó kutyafajta és több 10 ezer éve tenyésztik szerte a világon
2016. febr. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én inkább azt szoktam kérdezni hogy egy palota pincsi honnan tudja egy bernáthegyiről hogy az is kutya?


(na persze nyilván a szagáról)

2016. febr. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!