Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan lehet a kabócák ellen...

Hogyan lehet a kabócák ellen védekezni?

Figyelt kérdés
Van természetes ellenségük, vagy valamilyen permetszer, rovarölő? Egyáltalán hasznosak, van ami megeszi őket? Bevallom, én szeretném, ha nem terjednének. Budapest belvárosában sem lehet nyitott ablaknál aludni a zajtól.

2022. júl. 3. 01:10
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Kétszer elolvastam, de tényleg nem értem. Pontosan mi a különbség? Miért lehet pl. a galamb ellen a tüskés ablakpárkánnyal védekezni? Egyszerűen máshol száll le. És sorolhatnám. A villamos hangja ellen pedig a sínek vagy a kocsik cseréjével. Voltál olyan városban, ahol alig hallod a villamost? Biztosan ott is voltak hangok, hogy élj vele együtt, mert azt úgy találták ki hogy nyikorogjon.

A megoldás az erősen hangszigetelt ablak és klíma lenne. De ezt egy majdnem műemlék régi épületben egyedi ablakkal nem olyan egyszerű kulturáltan kivitelezni, és szívesebben maradnék a természetes levegőn.


És megköszönném, ha kioktatnál, csak az legyen oktatás, ne csak egy vélemény.

2022. júl. 4. 10:11
 12/13 xp ali ***** válasza:
100%
Nincs ellenségük. Mivel melegszik az éghajlatunk, itt is el fognak terjedni, akár szeretnéd, akár nem. A lángszóró viszi őket, meg a rovarirtó szerek is, szelektív védekezés nincs ellenük.
2022. júl. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kitaláltam magamban egy olyan drónt, ami a hangra megy és visz nekik valami nászajándékot. Csak nem túl esélyes, hogy megvalósul :)
2022. júl. 10. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!