Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan riaszthatóak el a...

Hogyan riaszthatóak el a befészkelődni látszó darazsak, ha a cukros csapdába nem mennek bele? Nem méreggel vagy rovarirtóval, hanem környezetbarát módon.

Figyelt kérdés
Sokan rajzanak, egy kis nyílásból ki és be, néhány napja észleltem.

2022. szept. 24. 12:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Felveszi a védőruhát és kiviszi a fészket a királynővel együtt, akit általában követ a többi, a maradékot meg összeszedi.
2022. szept. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
itt nem tudja kivinni szerintem, mert a kis nyíláson nem tud benyúlni.
2022. szept. 24. 13:00
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Porszívó
2022. szept. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Jó ötlet.
2022. szept. 24. 13:10
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
De ha nem lehet megközelíteni a fészket, akkor hiába a porszívó. Azok a darazsak, amelyek épp fészken kívül vannak cserébe megtámadhatnak.
2022. szept. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Sokat nem kell csinálni vele, ősszel mindegyik elpusztul. Ha megszűnik a ki-be járás, akkor mehet a nyílás lezárása.
2022. szept. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, védőruha nélkül ne csinálj semmit. Ha jól látom nem írtad mekkora a fészek, ha szűk helyen van az is lehet, hogy elég nagy csak a nagyja nem látható. Legyél óvatos, mert ha egyszerre több darázs megcsíp, az veszélyes lehet.

Nekem még az jutott eszembe hogy lángszóróval ki lehetne őket égetni, ha nem kár a tereptárgyért amibe befészkelte magát, de ha lakóépületben vannak, vagy tovább terjedhet a tűz, akkor inkább ezt ne.

2022. szept. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
94%

A nyílás lezárása azért nem jó ötlet, mert akkor kirágják magukat másfelé, volt már hogy ilyenkor egy tető-fészek a lakás felé rágta be magát.

Érdemes hajnalban amikor mind még bent vannak porszívóval rátapadni a nyílásra. A támadó raj jön úgyis az élen.....

Mondjuk én mindenképp darázsírtó sprayt is befújnék, akár több száz fős még ki sem kelt csapat is lehet bent.

2022. szept. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
95%

A nyílást semmiképpen sem szabad lezárni! Ha lezárod, a darazsak más kiutat próbálnak keresni, így a lakásba is bejuthatnak.

Én szakember segítségét kérném a helyedben mindenképp.

2022. szept. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

A láng, tűz sajnos a faanyag miatt nem alkalmazható.


Ez a porszívós módszer használhatónak tűnik jól rákészülve.


A lárvák kikelnek, ha nem gondoskodnak róluk?


Nem zárom le a nyílást.

2022. szept. 24. 13:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!