Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Használt bútoron ágyipoloska?

Használt bútoron ágyipoloska?

Figyelt kérdés
Ma hoztunk el másodkézből egy asztalt. Az esti órákban egyszer csak arra lettem figyelmes hogy azon mászik egy nagyon fürge bogár, amire reflexszerűen rá is csaptam. Ami érdekes volt, hogy olyan szagot árasztott magából, mint a mezei büdös bogár, méretre akkora volt kb mint egy muslica... rákérestem mi lehetett és kinézetre hasonlított az ágyi poloskára. Annak lehet tipikus poloska szaga? Várjak, hátha lesznek csípések vagy ilyenkor lehet tenni ellenük valamit?

2022. dec. 23. 23:40
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Esetleg fertőtlenítővel áttörlni az asztalt? Nekem még nem volt ilyen gondom, de csak számítana valamit a kis dögök ellen, remélem...
2022. dec. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát hallod, azonnal vidd ki az utcára azt az asztalt és imádkozz, mert ha már bent van a poloska (igen, van szaga), azt az isten ki nem irtja onnan! Kitől vetted?
2022. dec. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Áttöröltem természetesen nagyon alaposan. Átvilágítottam minden zeg-zugot, más jelet, petét,ürüléket stb semmit nem találtam, de a víz lever, ha arra gondolok hogy valóban az lehetett.. gondolom néhány napon belül kiderül….
2022. dec. 24. 00:34
 4/9 anonim válasza:
32%
Majd akkor fog a víz leverni amikor az első csípéseket felfedezed magadon. A törölgetés szerintem annyit ér mint döglött lónak az abrak.Szerintem jobban járnál ha úgy csinálnál mint én tettem.Amikor nálunk is megjelentek ezek a kis dögök,mindent --de tényleg mindent átgőzöltem.képes voltam venni egy gőzölőt,és azzal egy egész napon át gőzöltem--csak gőzöltem.Kinn a szabadban 30 fok volt,a hálószobánkban legalább 45--50 fok.Szauna volt.Közben másra nem tudtam gondolni csak arra mikor fújtam a gőzt:dögöljetek meg!! Anyagilag ez kb.35 ezer pénzben fájt,de sikerült.Másnap reggel már nem volt rajtunk egyetlen egy csípés sem.Azóta sem.De tudom,hogy milyen érzés az amikor észleli az ember magán azokat a csípéseket.SZÖRNYŰŰŰŰ!!!Útálat,félelem, fádalom,...stb.Szóval semmihez se fogható érzés.Azóta se kellett használnom,szóval majdnem kidobott pénz volt,de ha arra gondolok:egy szakember mennyiért csinálta volna,-hát akkor azt mondom:jó befektetés volt
2022. dec. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Milyen gőzölőt vettél pontosan?
2022. dec. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

Dobd ki és azonnal fertőtleníts mindent Ha valóban poloska!, aztán imádkozz h nem petézett le.

Ha azt várod, hogy csípéseket érezz magadon már régen késő.

Nehéz kiirtani őket...mindenbe beköltöznek.

és rengeteg pénz na és még több nyűg.

Nézz utánna milyen gyorsan szaporodnak.

2022. dec. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Na de ezek nem inkább a kárpitos bútorokban tudnak megbújni??? Egy asztal sima felületein hogy tudnak észrevétlen maradni??? Csak kérdezem...


Egyébként én magam ezért nem vennék soha használt bútort...

Egyszer egy barátomnál aludtam pár napot. Az ágyának kárpitját valami rágta... Még takarítani is segítettem neki, de szerintem azokat a valamikor nem tudtuk teljes mértékben kiporszívózni... Na mikor hazamentem, a cuccaimat be sem vittem a házba, meg mentem egyből fürdeni+ átöltözni, meg a ruháimat magas hőfokon kimosni, a táskámról nem beszélve....:)



Jó de kérdező, azért arra is gondolj, hogy szállítás közben egy kinti bogár is rákerülhetett...

2022. dec. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#4 Milyen gőzölőt vettél pontosan?
2022. dec. 29. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Eltelt azóta néhány hét és sem poloskára utaló nyom, sem csípés nincs szerencsére.Valószínűleg ez más bogár lehetett.
2023. jan. 10. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!