Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mit lehet tenni a pókok...

Mit lehet tenni a pókok ellen? Bármilyen módszer

Figyelt kérdés

Kertes házban lakunk szóval tudom, hogy a pókok a vele járója de engem nagyon zavar. Nagyon félek tőlük még akkor is ha tudom a legtöbb nem bánt. Leginkább nyár eleje óta jönnek. Ameddig nem volt nyár max 1-2 pók volt egész évben a szobámban. Amint beköszöntött kb minden nap jött egy. Volt olyan hogy egy héten 3x kiporszívóztam de akkor is voltak. Nem hiszem hogy a szobámban szaporodtak el mert mindig csak 1 van és leginkább nyáron jönnek. Próbáltam növényekkel távol tartani még tavaly és talán egy ideig kevesebb is lett de sajnos kinyírom a növényeket pedig nem szándékom. Tudom hasznos állat de képtelen vagyok vele együtt élni mert pókfóbiás vagyok. Életemben kb 2 pókot öltem meg mert egyszerűen képtelen vagyok hozzájuk érni vagy felszívni szóval szüleimet szoktam megkérni. Van valami módszer amivel távol tudnám őket tartani? Leginkább az én szobámban szoktak tanyázni pedig mostmár azért figyelek a takarításra is. Tényleg már kb bármit kipróbálok mert ma is volt egy a szobámban és nem lett meg azóta sem, valószínűleg a szekrényem alá bement amit nem lehet elmozdítani szóval kicsit pánikolok, hogy mikor fog “rám törni”.

Ha valamit elírtam akkor bocsánat



2023. jún. 20. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
érzik a félelmedet
2023. jún. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

RAID leszedi a pókot is a falról.

Ez a fajta>>> [link]

2023. jún. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
10%
Pszichoterápia.
2023. jún. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fogadj orokbe egytarantulat majd megbekultok...
2023. jún. 21. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is pokfobiam van, igy engem is foglalkoztatott ez a kerdes. A DM-ben lehet kapni rovarirto sprayt- ez akkor jo, ha mar ott van a hazban a pok, es nem mered egyeb modon eltavolitani (mint en is), akkor a sprayt röviden rafujod, ettöl elpusztul. Van szolidabb megoldas is, tavoltartani öket. Amit olvastam, de meg nem probaltam ki: Levendulaolajat, vagy eukalipszusolajat, vagy borecetet (kisse büdös), vagy citrom levet összekeversz keves vizzel, es egy fujos üvegbe beleteszed, majd befujod vele azokat a reseket, ahol a pokok bejöhetnek a hazba. Ablakkeret, ajtokeret, stb. Ezektöl a szagoktol menekülnek.
2023. júl. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!