Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elviselhetetlenül sokat ugat...

Elviselhetetlenül sokat ugat a szomszédom kutyája. Van valami kütyü, vagy bármilyen módszer, amivel hatni tudok rá így a szomszédból?

Figyelt kérdés
Minden este 11 óra körül rákezd és hajnal 1-ig folyamatosan ugatja a semmit (de túlzás nélkül minden nap), majd hajnal 5-től kb. 7-ig szintén. Hangos, éles ugatással. Falun élünk, semmi zaj, elképzelni nem tudom, mi zavarhatja. Nem tudok tőle aludni, mindig felkelek rá, és ez így nyáron, nyitott ablak mellett (nincs klíma) különösen borzalmas. Választhatok, hogy vagy megfulladok a melegtől vagy hallgatom a kutyát... Nagyon feszült vagyok a fáradtságtól, alig alszok, totál kimerültem. A szomszéd nem foglalkozik vele, azt mondja, nem tud vele mit csinálni, és nem fogja bezárni. Igaza van, végülis nem ütheti agyon. Nincs valami módszer vagy valami eszköz, ami pl. ultrahanggal lenyugtatja vagy bármi, amivel én hatni tudok rá így a kerítés másik oldaláról? Nyilván NEM fogom bántani, állatbarát vagyok, de ezt már nem lehet kiállni...
2018. máj. 29. 23:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

Elvileg vannak ultrahangos ugatásgátlók, de csak 10-15 méteres körben "hatásosak", ha egyáltalán azok (én még nem találkoztam ilyennel)

Állítólag ártalmatlanok, de ki tudja:S

A kutyát nevelni, fárasztani kellene, de ez nyilván nem a te hatásköröd:(

2018. máj. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
16%
Igen van, légpuskának hívják😀😀
2018. máj. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%

Jaj, hagyjuk már ezt a "nem ütheti agyon" dumát... Egy pofánveréstől még nem döglött meg egy kutya sem. A miénk is úgy tanulta meg, hogy éjjel csendben maradjon... Elvégre mi vagyunk a "falkavezérek", nem ő.

Az meg, hogy nem zárja be azt a dögöt, nonszensz... de figyelj, olvass utána, milyen károkat okoz a rendszertelen alvás. Ne várd meg, hogy a végső tünetek is megjelenjenek.


Állatbarátnak lenni pedig nem azt jelenti, hogy kinyaljuk a kutya s***ét, hanem azt, hogy azt teszed, amit a falkavezér tenne, ha valami idegesítené a falkatagokkal kapcsolatosan. Ezt kellene felfognia egyeseknek.

2018. máj. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Van ugatásgátló nyakörv. A barátságosabb csak egy erős illatanyagot permetez ki amitől a kutya prüszköl egy kicsit. A makacsabb kutyáknak ott az elektromos változat. 1-2 nap alatt lelehet szoktatni bármilyen ugatógépet a végnélküli utazásról. Hátránya, hogy a gazdi együttműködése kell. Olyan cucc amivel te tudnád elhallgattatni olyan sajnos nincs.
2018. máj. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
50%
#Utolsónak csak szólok, hogy az elektromos nyakörv használatát büntetik.
2018. máj. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
nagyon sajnállak,tudom mit élsz át.Nálunk szó szerint ugyanez volt.Én vettem ultrahangos ugatásgátló készüléket,kb.50e ft volt,de semmit sem ért,pedig a szomszéd kutya 10m-re volt tőle,egy kennelben tartották szerencsétlent.Elkértem,hogy sétáltassam,de nem adták.Én mindig felmásztam egy létrára és úgy szóltam a kutyára,tudom macerás éjjel-hajnalban megtenni.Nem elkeseríteni akarlak,de nincs rá nagyon megoldás.Én klimát és speciális hangszigetelt ablakot vettem a hálóba.Nálunk hiába szólta,kérleltem a szomszédot,csak kiröhögött.Remélem te több sikerrel jársz majd.
2018. máj. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%
Figyelj, megértem, hogy te nem akarsz cselekedni, mert kellemetlen lenne rossz szomszédságban tölteni a továbbiakat. Viszont nem csak te vagy abban az utcában, meg ezen a bolygón, akiknek rohadtul elege van már az ilyen patkány emberekből. Minden negyedik-ötödik házban lappang valaki, aki már átélte ugyanezt, és melléd állhat. Nincs olyan, hogy valaki éjjel-nappal órákig zúgatja a kutyáját vagy akármijét éveken keresztül. Be kell néhány erősebb alkatú ismerőst szerezni, (nem kell tudni, hogy hozzád kötődnek, elhallatszik az ilyen kutya két utcával odébbra is) aztán azok a kedves szomszédra benyomást gyakorolnak, de olyat, hogy másnap kikerül az eladó tábla...
2018. máj. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Tudom, miről beszélsz, én is hallgattam másfél éven keresztül.

Nem aludtunk csomószor, nyáron megggyulladtunk, mert ablakot nyitni nem lehetett, a füldugó akár halottnak a csók...


Kezdeményeztünk birtokvédelmi eljárást, az eredménye 30 ezer ft-os büntetés a gazdának, amit röhögve kifizetett, aztán ennyi volt.

És igen, pár hónap után már én is elgondolkoztam, hogy vagy agyonütöm a nyomorult dögöket (három, ráadásul), vagy én kerülök diliházba.


Végül elköltöztem, a társasház többi lakója meg azóta is szív.

2018. máj. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Most ahol lakom, szintén van kutya a szomszédban, nagytestű, de gyakorlatilag hangját nem hallani, mert itt mindenki megneveli a kutyáját.


Meg ha feljelentem, akkor nem bohóckodik a rendőrség, Verwaltung, hanem 500-1000 frankra megbünteti őket, de akár ki is teheti az albérletből.

2018. máj. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ultrahangos birtokvédelmi eljárás indítása a jegyzőnél.

Ne érezd magad rosszul, a gazdának kellene nevelnie a kutyát amit elhanyagolt, így rászolgált a következményekre.

Előtte videózd az éjjel ugató kutyát pár napig, sokat segít.

2018. máj. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!