Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Van bármilyen mágia, vagy...

Van bármilyen mágia, vagy meditációs módszer, bár arra én nagyon alkalmatlan vagyok, hogy rossz emlékeket teljesen törölni tudjunk, vagy lenyugtassuk magunkat?

Figyelt kérdés

A meditáció engem inkább felidegesít, mivel nem tudok relaxálni, de ha valakinek bevált valamilyen módszer, akkor azt is meghallgatom.

Nagyon lent vagyok már a mélyben a sok veszekedés és igazságtalan támadás miatt, amit kaptam, elképesztő módon gyűlölök embereket, ami már nekem árt és muszáj lenne ezt beszüntetni.

Orvos és gyógyszerek nem segítettek, ezért már hajlandó lennék valamilyen mágiára is akár, hogy ne szenvedjek ennyire. Létezik ilyesmi, vagy felejtsem el? Nem értek a spiritualitáshoz egyáltalán.


2022. júl. 6. 12:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%
Pszichológust keress, ne mágiát! Nem a középkorban vagyunk!
2022. júl. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos akarattal nem lehet felejteni. Egy megoldás lehet: feldolgozni - próbáld meg egy barátnak, aki hajlandó hallgatni- annyiszor elmondani, addig ismételni egy történetet/eseményt, amiről érzed, hogy bántás/támadás volt, amíg közömbös lesz. Nem felejted el, de már nem fog bántani. (relaxálni , meditálni is ezért nem tudsz, mert akkor feltolulnak a rossz emlékek)
2022. júl. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Grimfox ***** válasza:
100%

Teljesen elfelejteni nem lehet emlékeket, főleg ha erős érzelmi benyomás is társul hozzájuk. Ha felejtesz, akkor mindig a sekélyes emlékek halványulnak(nem törlődnek) előbb, az erős érzelmi töltetűek lassan, vagy semennyire. Általában inkább évek alatt hozzászoksz. Erre mágia sincs, a tudattalanodat nem tudod olyanra rávenni, amire nem képes. Viszont olyanra rá tudod venni, amire alkalmas, és ez a "lenyugtatás". Vannak olyan módszerek, amik anélkül juttatnak relaxált állapotba, hogy szándékosan a relaxációra koncentrálnál. Meditálni ilyen érzelmi állapotban amúgy sem jó ötlet, mert ami érzelem, és gondolat meditációban felmerül, az nem hogy segítene, de még jobban felkavar téged.

[link]

Ez a könyv egy olyan gyakorlatsort tanít, amit pszichológusok is használnak, és a célja a stressz testi, és szellemi tüneteinek enyhítése. Ha begyakorlod, akkor egy bizonyos szintig azt is meg tudod változtatni, hogy egy emlékhez milyen érzelem kapcsolódik, így amikor felmerül benned, nem akadsz ki teljesen tőle, hanem nyugodtabban reagálsz. Ezt a módszert ismerem, használom, és tényleg működik. Nem mágia, de nagyon hasznos, és egyszerű megtanulni. Hat hét alatt az alap gyakorlatsort teljesen meg lehet tanulni.

2022. júl. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Amit 3# javasol az jó megoldás lehet.

Azt is teheted, hogy visszamész gondolatban a kellemetlen emlékéhez, és most történjen másképp a dolog, valami kellemes végkifejlet legyen, ami számodra pozitív. Időzz el ebben kicsit, és éld át a pozitív érzéseket ezzel kapcsolatban.

A meditáció mindenképp hasznos.

2022. júl. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Ha elnyomni akarsz, nem feloldani, abból csak kattanság, sérültség lesz, vagy simán generalizált szorongás.


De az írásod alapján egyedül nem fogod tudni feloldani. Lehet meditálgatni rajta vagy újraélni a dolgot, de ez utóbbi akár káros is lehet ha nem a megfelelő módszerrel teszed. És lássuk be, az emberek többsége nem ért a pszichéhez, ráadásul belülről nézve még ha ért is hozzá, akkor sem túl egyszerű kontrollálni.

Úgyhogy irány a pszichológus, vagy keményebb esetben pszichiáter.

2022. júl. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
19%
Dehogynem
2022. júl. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Tudom hogy ez pszichés probléma, de voltam már pszichológusnál és semmi értelmét nem látom annak hogy elmondom neki a kínom, meg semmi tanácsot nem adott

Van disszociációm, ezért sokszor fel sem fogom a rossz dolgokat, viszont amikor igen, akkor akaratom ellenére újraélem az egészet. És nem olyanokról beszélek hogy volt egy kisebb nézeteltérés(bár én akkor is meggyűlölöm az illetőt), hanem durva dolgokról sajnos, amik már gátolnak a normális életvitelben

Ezért gondoltam hogy már inkább a mágiához fordulnék, olvastam olyat is hogy átkozni is tudnak egyesek. Hát már én is megtenném

Meditálni is próbáltam, de csak még irritáltabb lettem tőle, az számomra nem opció

Mindenestre megnézem amit itt ajánlottak, de egy emléktörlő módszer lenne a legjobb(tudom hogy nincs, de reménykedtem)

2022. júl. 7. 00:03
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Hány ülésen voltál pszichológusnál?

Azt azért tudni kell a pszichológusi terápiáról, hogy a pszichológus nem azért van, hogy tanácsot adjon. A problémát neked kell megoldani, ő csak segít abban, hogy rájöjj hogyan.

Azok, akik úgy mennek el pszichológushoz, hogy "na, ő majd megmondja mit kell tennem" vagy "javítson meg" meg "befizettem, gyógyítson meg" azoknak esélye sincs a gyógyulásra egyszerűen azért, mert ők maguk nem hajlandóak munkát tenni bele. Pedig a munka 75%-át a páciensnek kell elvégeznie.

2022. júl. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Csak páron, de én már lemondtam arról hogy orvos az én teljesen kaotikus, egyértelműen bántalmazásra létrejött életemen tudjon segíteni

Ha engem ennyi rossz ért akkor azt gondolom jogom lenne valamilyen akár fekete mágiához fordulni, ha létezne

Azt meg pláne megérdemelnék a bántalmazottak, hogy ki lehessen törölni emlékeket

2022. júl. 7. 13:32
 10/22 Grimfox ***** válasza:
100%

A bántalmazást megtorolni csak ott helyben, adott pillanatban lehet jogosnak nevezni valamennyire, utólag az már bosszú, amit nagyon sötét érzelmek táplálnak. Ha ezt még fekete mágiával is megtoldod, olyan szintű káoszt hozol létre az életedben, amit halálod napjáig nem bogozol ki.

Az tény, hogy a bántalmazottaknak könnyebb lenne, ha elfelejtheték, ami érte őket. De léteznek már pszichológiai módszerek(kognitív viselkedésterápia például), és okkult módszerek is arra, hogy akár a legrosszabb élményből is tapasztalatot facsarj ki. Ez a tapasztalat pedig olyasmi, amivel más, aki ezt nem élte át, vagy aki nem alakította tapasztalattá a traumát, nem rendelkezik. A magad életében rengeteget segít, ha egy ilyen tapasztalat birtokában vagy. Felismered az embereket, helyzeteket, amik hasonló eredményre vezetnének, mint amit átéltél. Az ilyen bántalmazások áldozatai erősen hajlamosak ismét olyan emberek közelébe kerülni, akik bántják őket. Ez egyfajta káros berögződés. Ha tapasztalattá formálod a traumát, elkerülheted ezeket, még az előtt, hogy belesétálnál egy ilyen helyzetbe, vagy egy ilyen ember hálójába. Ha különösen jól sikerül leszűrni a lényeget a folyamat során, és maradt valamennyi az empátiádból, amit az ilyen események gyakran kiölnek, más, hasonló sorsú embereknek is tudsz segíteni, vagy tanácsot adni. Ha elfelejtenéd azt, ami történt veled(amit persze nem lehet megtenni), újra, és újra belekerülnél ugyanabba a helyzetbe. Mint egy ördögi kör.

Az "élmény" átalakítására vannak pszichológiai módszerek, de ezeket terapeutával lehet végezni, és vannak okkult módszerek, amelyekkel magadnak tudod mindezt elérni. A fekete mágia egyik módszere sem alkalmas erre.

2022. júl. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!