Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hazavihetem így az ágyi poloskát?

Hazavihetem így az ágyi poloskát?

Figyelt kérdés
Ápolónőként dolgozom és egyik bácsimon csípések vannak kb egy hónapja..(sajnos láttam már ilyet,tuti hogy az és panaszkodik is,hogy mindig este csipkodják). Kórházban sajnos láttam szó szerint ömleni a bogarakat. Itt még egyet sem láttam hálistennek. De ő nem hiszi el,hogy az,irtásról hallani sem akar. Közel kerülök sajnos hozzá,mert pelenkázom,öltöztetem. Cuccomat konyhaba teszem ki (kérdés ott nincs e) de így "elkaphatom"? Mikor kijövök mindig lesöpröm a ruhámat,de nagyon félek,nehogy rámmásszon. Hogy előzhetném meg a bajt?
2023. szept. 21. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos "elkaphatod" ha nem is konkrétan a vele való foglalkozás közben, hanem amiatt, hogyha esetleg a ruháidat vagy a cucciadat a közelében hagyod belemászhatnak, én egyszer buszról hoztam haza pedig aztán annak az esélye 0001% a 100% hoz... Ez van ha ápolónőként dolgozik valaki, a poloskánál is kellemetlenebd dolgok, pl.: bőrfertőzések is kialakulhatnak ha példaul egy hajléktalan viszek be úgy, ahogyan megtalálták az utcán, a padon stb.. Félreértés ne essék, nagyon tisztelem a kórházi dolgozókat és a kitartásotokat, csak ez a szakma ilyen!
2023. szept. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Az ágyi poloska nem marad rajta az emberen (a tetűvel vagy kullanccsal ellentétben). A kis réseket szereti, főleg az ágy környékén. Nem extrém fertőzés esetén csak éjjel bújik elő. Kicsi az esélye, hogy hazavidd.


A konyhában valószínűleg biztonságban van a cuccod, ha ott nem alszik senki. Ha nagy peched van, a rajtad levő ruhába bebújik egy. Ha 100% biztosra akarsz menni, és van a lakásodtól különálló garázsod stb., akkor jobb, ha ott tárolod a cuccod (amit a bácsihoz viszel) és ott át is öltözöl. A ruhát nagypárnahuzatba teszed (abban mosod, nehogy kipottyants egyet míg viszed a mosógépbe) és csak mosás előtt viszed be. Nézd meg, hány fokon pusztulnak el.


Ha otthon mégis csípést észlelsz reggelre, akkor ágynemű csere (azonnal be a gépbe és mosd ki, ne tárold a szennyestartóban), nagyon alapos porszívózás. Korán észlelt fertőzést sikerült így megfékeznem 2 éve (nyaralásról vittem haza a ruhám közt valószínűleg, hazaérve pár nap alatt észleltem a bajt és elég volt a takarítás).

2023. szept. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de igenis a holmiddal magaddal viheted. Unokám kosarazik, egyszer panaszkodott is, hogy elég ótvar öltözőjük volt egy helyen. Mivel furcsa pöttyök jelentek meg rajta, átvizsgáltam a heverőjét és a kárpit résében ott voltak. Szakembert hívtunk, 2x permetezéssel szerencsére eltűntek. Mindent, ami mosható volt, a lehető legmagasabb fokon kimostam mindkétszer. Házi módszerrel ne kísérletezz, mert vihargyorsan szaporodnak.
2023. szept. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%

Tejóég. Milyen "ápoló" vagy? Képesítés nélküli betanított munkás?


Ápolóként

1. neked nincs meg a válasz?

2. ezt itt kérdezed meg?


Igen, gyakorlatilag már az első öt percben "fertőzött" a ruhád, csak idő kérdése, hogy amit hazavittél a ruhádon három darab ágyi poloska mikor szaporodik el annyira, hogy észre is veszed őket.

És remélhetőleg csak egyetlen beteged van, és nem házról-házra jársz más ápolásra szorulókhoz, akiknek már szintén magaddal vittél néhány poloskát.

Az, hogy "lesöpröd" a ruhádat távozáskor, az kb annyit ér, mint halottnak a csók.


Viszont nagyon nagy segítség lenne mindenkinek, ha tovább képeznéd magad, mert ez a színvonal rémisztő, hogy ekkora tudatlansággal dolgozik egy ápolónő.

2023. szept. 22. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%
05:12, takarodj már el a poloskás öreganyádba, és ne itt vezesd le a nyomorult, elcseszett életed miatti frusztrációdat, te ostoba tirpák!
2023. szept. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4: Ilyet sajnos nem tanítanak, nem kötelező tudnia!!
febr. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!