Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Muslica van a konyhában...

Muslica van a konyhában legalább egy éve, azóta keresem az okát és a megszüntetés lehetőségét, de nem találom. Bolti ragadós eszközt is vettem 3-4000-ért de csak hármat fogott?

Figyelt kérdés

Képtelenség hogy nem lehet velük mit kezdeni, már a konyhai csap lefolyót is bedugtam, a tulfolyót leragasztottam, semmilyen gyümölcs vagy más amiben szaporodhatnának nincs vagy nem találom.

Ráadásul vendégház is a ház, nem találom a megoldást, aki tud kérem hogy segítsen, köszi



nov. 17. 08:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
49%
az nem muslica. muslica az erjedt gymuolcsre jon. de tudom mirol beszelsz, nalam is voltak egyszer a furdoszobaban a lefolyoban sok kis apro fekete es repul
nov. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mindenki azt mondja hogy muslica
nov. 17. 08:38
 3/17 anonim ***** válasza:

Vannak cserepes növények a konyhában? Az esetleg rothadó gyökerekben, vagy csak simán a virágföldben is lehetnek.

Konyhai lefolyók is vonzzák őket, ha nincs rendszeresen takarítva, fertőtlenítve.

nov. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
#2: Nem lehet, hogy mindenki téved és lepkeszúnyog?
nov. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy csatornalégy?
nov. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Muslica

Cserepes virág van a konyhában

nov. 17. 10:18
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem molylepke?
nov. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%
Tőzeglégy?!
nov. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 gungasam ***** válasza:
76%
Vannak olyan röpképes rovarok amelyek megtéveszthetnek. Mindegy milyen légy vagy moly ki lehet írtani. Minden szerves és élő anyagot zárva kell tartani, hűtőben, dobozban. Amit száraz helyen kell tartani (liszt, szárazbab, száraztészta ezeket kell átnézni és teljesen hibátlan papírzacskóba csomagolni és úgy a szekrénybe, kredencbe. Én már jártam úgy hogy valamely fűszer , azt hiszem kurkuma volt, talán vagy 15-20 deka megférgesedett . Sokáig nem használtuk és nem vettük észre "szivárogtak" belőle az apró molyok...a dobozának a csavaros tetején a menet mellett ki tudtak bújni...Tehát át kell nézni mindent. Mi lehet ami megférgesedhetett, bármi ami szerves anyag.
nov. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%
Nem muslica, mert az a gyümölcslégy. Ez tőzeglégy lesz, a nedves virágföldben szokott felszaporodni. Gyümölcslégy csapda nem hatásos ellene. Ragadós sárga lapokat próbálj meg a virágcserepekbe tűzni, ott a legvalószínűbb, hogy megfogja őket. Ha azt látod, hogy egy-két nap alatt teli lesz velük a lap, akkor mérget is vehetsz rá, hogy tőzeglégyről van szó. Ami még segít ellenük, ha hagyod kiszáradni a virágföldet, illetve locsolj alulról.
nov. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!