Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Német csótányok ellen mit...

Német csótányok ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Hatodik emeleten lakunk (2 éve felújított, szinte új lakás), szóval elég sok a por nálunk. Igyekszünk gyakran takarítani, nem mondom hogy minden nap jut rá időnk, de azért amennyire lehet odafigyelünk rá. Rendszeresen porszívózunk, kukákat szinte naponta ürítjük, ételmaradékot sosem hagyunk elől, ennek ellenére gyakori vendégek nálunk a különböző gusztustalan kinézetű rovarok (nem vagyok szakértő, úgyhogy nem tudom 100%-osan beazonosítani, de a kinézetük alapján német csótányok). Próbáltam már többféle irtószert is, de tartósan egy sem szüntette meg a problémát. Kihelyeztem 8 db biostoppos csapdát is a lakás különböző pontjain, de másfél hónap alatt a nyolc csapdával összesen 3 db-ot fogtam. Olvastam több helyen, hogy társasházi környezetben a csótányok tulajdonképpen megszokott jelenség, de engem azért mégis zavar. Annyira nem nagy a fertőzöttség, hogy ezért irtót hívjak, a szomszédokhoz meg mégsem kopogtathatok át hogy ne haragudj, nálatok is vannak csótányok? Tehetek még házilag valamit, vagy tényleg csak a szakember marad ha már nagyon zavar a dolog?

febr. 5. 06:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Azt mondják, ha egyszer befészkelte magát akkor lehetetlen végleg megszabadulni tőle. Nem tisztaság kérdése.


Valamivel hazaviszi az ember...



Meghalt anyukám. Dspressziós voltam. Mindent elhanyagoltam. Nem takarítottam. Mégsem volt csótány.


Hívj szakembert. Az egyetemi koliban valami fehér port tettek ki félévente a szobák sarkaiba. Soha még egy pókot sem láttam! Sajnos nem tudom mi volt az

febr. 5. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Kitana. ***** válasza:
100%

Talán ha minden rést betömetsz, ahol bejöhetnek, gondolom egy szakember (rovaros) ezt is fel tudja mérni, de attól még megtalálhatják a vízvezetékeket, azokat nyilván nem tudod betömni. (Mármint dugót vehetsz végül is éjszakára.) De szerintem ezzel is maximum csökkenne a számuk, ha a ház fertőzött, minden lakásba be fognak menni, nem csak kaját esznek a csótányok, hanem gyakorlatilag bármit.

Őszintén szólva én elköltöznék, persze tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű mindig. Laktam én is olyan helyen, ahol voltak, volt amikor több, aztán javult a helyzet, azóta nem ott lakom, itt a 3 év alatt egyet sem láttam még, sem a lakásban, sem a lépcsőházban, sehol, az egyetlen állandó rovar az ezüstös pikkelyke de azok meg nem zavarnak sok vizet.

febr. 5. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy fehér port én is próbáltam anno...

Fürdőszoba volt a törzshelyük, jol bepudereztem minden sarkot.

Egyik este egy testesebb példány abba hempergett. De még csak nem is tüsszentett...szart se ért.

Ellenben a biostopos csapda nekem szépen összefogdosta őket.

febr. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Társasházban az összes lakást be kellene gélezni, mert ha csak te használsz írtószert, az nem oldja meg a problémát, gondnokkal kell beszélni. Szomszédokat nyugodtan megkérdezheted, ha több helyen is van, akkor közösen kérjétek a teljes ház rovartalanítását.
febr. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen házakban az a legnagyobb probléma, hogy vegyesen vannak bérlők-tulajok és a tulajokat nem ellenőrzik. Mindenért a bérlőket hibáztatják, ami igazságtalan és így felesleges minden.
febr. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A csótány nem a koszra vagy a kajára megy,hanem a vízre.Nálunk is van.3havonta jönnek írtani.De mivel nem minden szomszéd érzi fontosnak így nálunk döglik le.Törvény nincs rá,nem lehet kötelezni.Sakk-matt.
febr. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%

Én ugyanígy jártam! Mindig 1-1 darab jelent meg - a mosogatómban tanyázott egy 4 centis, a padlómon döglött meg vagy a túlfolyóból mászott ki. Mindent betömtem a vízrendszerben, de akkor is jöttek. A házban rendszeres irtás van, de nem segített.


Egy idő után rájöttem, hogy a szellőzőből másznak ki! Az irtók erről nem beszélnek, a netes oldalak sem, mert nem lenne munkájuk.


Először átlátszó nájlont ragasztottam a szellőzőhöz, nem jött több csótány, illetve meg is fogott egy nagyot, ami beledöglött.


Vettem az obiban rovarhálós szellőzőrácsot és kicseréltem mindent. Azóta egy sem jött!


Azt hittem, minden rendben és megszabadultam tőlük. Egyszer éjjel kimentem mosdóba, kitártam addig a terasz ajtót. Képes volt bemászni egy csótány úgy, hogy szúnyoghálós teraszom van! A fél-egy centis réseket a mágneses szúnyogháló mentén leragasztottam vastag celluxxal. Azóta nem jönnek.


Ha csak ennyit fogsz, azok nem nálad laknak! Mindent tömj be, mielött beköltoznek: szellőző legyen rovarhálós, lefolyók ejjelre lezárva, csövek mentén a rések beszilikonozva vagy leragasztva, wc csőcsarlakozás a gipszkarton mögül elzárva, terasz mentesítva vagy éjszaka ne hagyj nyitva semmit.

febr. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
6: A bérlőket kötelezni lehet. Illetve erről eszembe jutott, hogy a benti szeméttárolás miatt is jönnek és emiatt patkányok is vannak nálunk például. A lakásban szerencsére csak egyszer volt és elkaptam. Nem öltem meg, elkaptam és erdőbe elvittem.
febr. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Állítólag kinti szeméttároló lakótelepeken sokkal jobb a helyzet.
febr. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Városban lakom, de közös udvarban.

Előtte falun laktam.

Egyik helyen sem láttam csótányt.


Laktam egy időben bérházban. Ott hemzsegtek.


Miért van ez? A családi házat miért kerülik el?

febr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!