Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Német csótányok ellen mit...

Német csótányok ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Hatodik emeleten lakunk (2 éve felújított, szinte új lakás), szóval elég sok a por nálunk. Igyekszünk gyakran takarítani, nem mondom hogy minden nap jut rá időnk, de azért amennyire lehet odafigyelünk rá. Rendszeresen porszívózunk, kukákat szinte naponta ürítjük, ételmaradékot sosem hagyunk elől, ennek ellenére gyakori vendégek nálunk a különböző gusztustalan kinézetű rovarok (nem vagyok szakértő, úgyhogy nem tudom 100%-osan beazonosítani, de a kinézetük alapján német csótányok). Próbáltam már többféle irtószert is, de tartósan egy sem szüntette meg a problémát. Kihelyeztem 8 db biostoppos csapdát is a lakás különböző pontjain, de másfél hónap alatt a nyolc csapdával összesen 3 db-ot fogtam. Olvastam több helyen, hogy társasházi környezetben a csótányok tulajdonképpen megszokott jelenség, de engem azért mégis zavar. Annyira nem nagy a fertőzöttség, hogy ezért irtót hívjak, a szomszédokhoz meg mégsem kopogtathatok át hogy ne haragudj, nálatok is vannak csótányok? Tehetek még házilag valamit, vagy tényleg csak a szakember marad ha már nagyon zavar a dolog?

febr. 5. 06:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
8# A csótányírtót kérdeztem erröl,ö mondta hogy nem lehet kötelezni.Max az lehet megoldás hogy a lakógyülés megszavazza hogy a közösköltségből megy a csótányírtás.És aki beengedi akkor nem kell pluszt fizetnie.
febr. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ez nálunk nem így működik. :/ 20 évvel ezelőtt egyik mamámnál volt így, de ott sokkal több csótány volt és nem működött az a rendszer ennyire sem. A saját lakásunkkal kapcsolatban erre pont nem emlékszem, de ott semennyire nem sikerült visszaszorítani sem és ugyanilyenre átalakították a rendszert. Arra emlékszem, hogy onnantól mindenkinél így volt. Amúgy Csepel.
febr. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Jobbat is mesélek. Konrétan egy darab csótány mászhatott az ajtónk melletti páncélszekrényen, az egyik szomszéd bejelentett minket, patáriázva jött hozzánk a cég és minősíthetetlen hangnemben beszéltek a rokkant anyummal - kilakoltatással fenyegetve. Miközben minden írtásról papírunk van! Nálunk gusztustalanok.
febr. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Megkapták tőlem a magukét. Egyébként nem tudnak tenni semmit, mivel mindenünk rendben van. Csak a szájuk nagy és képesek rokkanttal így beszélni.
febr. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 NTBS ***** válasza:
Szakember segítségével kontrollálni, elköltözni!
febr. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!