Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan védekezzek a csótányok...

Hogyan védekezzek a csótányok ellen?

Figyelt kérdés
Este szoktak előjönni a szobámban, előszobában, fürdőszobában. Mászkálnak összevissza. Sokszor csinálom úgy, hogy a telefonomon felkapcsolom hirtelen a vakut, biztos lesz egy vagy kettő a szőnyegen, rájuk teszek egy poharat majd másnap lapátra teszem, kiviszem és megölöm. Na de hogyan pusztítsam el őket teljesen?

2019. júl. 21. 02:29
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

én poloskák ellen használom mondjuk, de jó cucc


[link]

2019. júl. 21. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Protect forte jött be, napok alatt eltűntek, azóta se láttam egyet se.
2019. júl. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Társasházban csak a teljes körű rovarirtás segít, különben egykettőre vissza fertőződik a lakás. A csótány rendkívül szapora, rejtőzködő életmódot folytató kártevő. Leginkább kontakt idegméreggel, kiűzőszerrel kevert szintetikus piretroidokkal érdemes felvenni velük a harcot.
2019. júl. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

15 éve élünk egy nagy társasházban, ahol időről időre megjelennek a csótányok.

Nekünk eddig nem volt. Most lett. Közepes fertőzésnek mondható. Este 15-20 példány is előjött.

kb. 3 hónap kínlódás után, azt hiszem kiirtottam őket. Összeszedem, hogy milyen tanács használt és mit nem ajánlok.

Csak a konyhánkban volt. Mindent nagyon alaposan végigtisztítottam domestossal. Néhány fészket megtaláltam - kosárban, lambériában, azokat felszámoltam.


A vegyszerek használatában egy idő után óvatos lettem. Eleinte a csótányírtó areoszol szereket használtam - ezek ugyan megölik az élő állatot, de másra nem jók. Cserébe mérgezőek és egy idő után rezisztensek lesznek tőle.


Fórumokon nagyon nyomatnak bizonyos szereket, de ha azt az EU betiltja valószínű nem véletlen. Ugyanez a helyzet ezekkel a csórtányírtó spaykkel is - van amit más EU országban már nem használnak...Szóval ezekkel óvatosan.


Ami jó ötlet volt a csótány azonnali megölésére a HAJLAKK. Attól összeragadnak, és ha nem is sikerül azonnal megölni tuti nem éli túl ha érte a szer.


De az átütő sikert a gél hozta. (Foval)

Már első nap után döbbenetes mennyiségű hulla volt. Én nem bíztam teljesen a véletlenre, kitettem csótánycsapdát is - tabletta nélkül, hogy ne vonzzam be a ház összes állatát.

Majd készítettem a nagyon fertőzött helyekre kétoldalú ragasztóból ragacscsapdákat.

Ugyanakkor éjszakai razziákat is tartottam, hogy azok akik nem reagálnak a méregre vagy nem találják meg, azt legyilkoljam. Nagyon hamar már csak 3-4 példány jött elő.


A gélről: nagyon sok helyre tettem. Érdemes inkább nagyon kicsi pöttyöket kitenni, és két hét után frissíteni, mert ha megszárad, az már nem annyira vonzó.

NEm közvetlenül a padlóra/falra tettem, hanem kupakokba, illetve a gél műanyag csomagolóját felvágtam és arra raktam - ragasztószalaggal felraktam helyekre. Ez több előnnyel is bír: áthelyezhető, kényes helyeknél nappal beszedtem, éjjel kitettem.

A szomszédoknak is vittem belőle. Felragaszthattam búrotorokra, falra is, háztartási gépekbe betettem, ahol úgy láttam hogy a csótányok útvonala lehet.

Ez azoknál is beválhat ahol állat van - nappal összegyűjtik, éjjelre kiteszik.


Mindazonáltal nagyon sok pénzem és energiám ment el arra, hogy kitapasztaljam a tutit. Ennyi erővel kihívhattuk volna szakembert is...ez se olcsóbb

2019. aug. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!