Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miért nem merem megfogni a...

Miért nem merem megfogni a pókomat?

Figyelt kérdés
3 vedléses B. smithi-ről lenne szó. Kb akkora, mint egy 5 ft-os. Míg nem volt, eléggé pók fóbiám volt, mióta megvan, javult a dolog. Szeretném őt kézre venni, de félek, hogy elszalad, vagy megharap.

2012. máj. 28. 00:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mint egy 5ftos? "Kicsit" nagyobb annál nem? [link]

Nem félsz tőle hatalmas és szőrős?!:S Én még az egyszerű kis pókoktól is félek:(:S De ha rászántad magad hogy tarts egyet akkor idővel biztos javulni fog a helyzet:)

2012. máj. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Írtam, 3 vedléses bébipókról van szó. :) Én igazából a kis pókoktól félek, mint a keresztes, kaszás... A nagy, és szőrös példányokkal jobban ki vagyok békülve. :D
2012. máj. 28. 00:49
 3/14 anonim ***** válasza:

ne piszkáld. nem arra valo.... én is igy gyöztem le a fobiámat de nagyon piciként még nem csesztettük. csak mikor átkerült a 10X10es kockába. csak akkor vettem kézbe ha költözött.mert akkor amugy is ki kell szedni.szerintem kicsiként még fürgébbek is ,észre se veszed ha elszalad.

egyébként ha majd kiveszed, vmivel terelgesd a tenyeredre. ugy nem érzi fenyegetve magát.de sztem feleslegesen ne csesztesd.nem tesz neki jot.

2012. máj. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 csóka bettina válasza:
42%
nem kellet volna pók. miért nincs inkább hörid v kutyád
2012. máj. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Utolsó; anyum nem enged ilyesmi állatokat.
2012. máj. 29. 15:19
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy elszalad, az meg, hogy megharapjon, szinte kizárt.

Ha régebben rettegtél a pókoktól, az is nagy haladás, ha eltűröd a környezetedben.

egyébként -bár a smithi békés fajként van számon tartva- könnyen előfordulhat, hogy agresszív a példányod, de ezt kizárólag te tudod, hisz te eteted, tisztítod a helyét, stb. Figyeld meg, hogy mire hogy szokott reagálni, ez alapján következtethetsz, hogy egy esetleges kézrevételre hogy reagálna.

Ha békés, de te még mindig félsz tőle, egyszerűen engedd, hogy teljen az idő. Korából adódóan nyilván nincs nálad túl rég óta, majd egy idő után megszokod jobban, megismered, stb, akkor lehet igazából kézrevenni a pókot.

2012. máj. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Alig 2 hónapja van nálam. Amennyire értek hozzá, nem tűnik agresszívnak, volt már, hogy inkább elmenekült a tücsöktől, mert nem volt éhes. Vedlést, meg tücsök maradványt már ki mertem szedni kis csipesszel, meg inkább aranyosnak találom a pókom, mint ijesztőnek. :)
2012. máj. 29. 21:37
 8/14 truthboy ***** válasza:
simán megfoghtaod. ő még nem bánt..meg a smithi fajok elég nyugiisak..én a 10 centis pókoat fogdozom emberr....de irj nyugodtan facebookon : [link]
2012. máj. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Rigler, már ismerjük egymást, és régóta biztatsz. :D
2012. máj. 31. 22:03
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
meg ne fogd azt a dögöt nézz már róla közeli képet :Á
2012. jún. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!