Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hazatalál a hangya?

Hazatalál a hangya?

Figyelt kérdés
Ha van egy hangya, és mondjuk a házból kiviszem messzire, az hazatalál, vagy befogadja egy másik boly, esetleg meghal?

2012. máj. 29. 00:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Biztos befogadja egy másik boly.

Különben is rengeteg hangya tartozik egy bolyba, az őrök kizárt, hogy ismerjenek mindenkit, hogy eredetileg is odatartozott-e vagy sem.

Meg a hangyák nem olyanok, mint az emberek, köztük nincsenek alattomos szándékúak, hogy direkt azért megy be egy másik bolyba, hogy kinyírjon pár másik hangyát, vagy tönkretegyen ezt-azt.

2012. máj. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Próbáld ki!

Keress két bolyt, az egyikből tegyél át egyet a másikba.

Én holnap (vagyis ma) lehet, hogy kipróbálom!

2012. máj. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Aztán írd meg, mi volt!
2012. máj. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Micsoda izgalmak! :D Amúgy én nem nagyon értek a hangyákhoz, de lehet, hogy van valami jelölő rendszerük (pl. valamilyen egyedi szag, ilyesmi), ami az egy bolyba tartozó egyedeket jelöli, és ha egy idegen hangya akar bemenni a bolyba, akkor kinyírják, valahogy likvidálják, én el tudom képzelni...
2012. máj. 29. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
50%
Hány évesek vagytok?:D Ám nem rossz értelemből kérdeztem:D Amúgy van kimondott ilyen oldalak pl hangyatartás stbstb onnan elég sok mindent lehet olvasni.Annó kipróbáltam akváriumba őket felástam egy bojt 20 hangyát beraktam egy akváriumba és találtam petéket 4et abból is beleraktam és első volt a hangyáknak hogy kialakítsanak egy járatot és közben fokozatosan a petét vitték lejjebb a föld alá.Aztán kis kenyér darabot is beleraktam és darabokraszedték és úgyszint vitték lejjebb aztán sztem vízhiányba meghaltak:D de érdemes kipróbálni mert jó látvány üvegen keresztük a járataikat.
2012. máj. 29. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Amúgy nehéz lesz megfigyelni, hogy hogyan viselkednek az idegen hangyák az áthelyezettel. Mert a boly bejáratának környékén rengeteg hangya van, rögtön el fog veszni a szem elől.
2012. máj. 29. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Jelöld meg a hangyád! Fesd be vagy valami.
2012. máj. 29. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
De hogy lehet befesteni egy hangyát?
2012. máj. 29. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem befogadják.
2012. máj. 29. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Valóban érdekes kérdés!

Úgy tudom, a hangyák szag alapján kommunikálnak, tudják változtatni a szagukat vagy valami ilyesmit. És egy bolyban lévő hangyacsaládnak általában azonos az illata, így ismerik meg egymást.

Kíváncsi lennék én is, hogy mi történne, mert végül is minden általad felsorolt eshetőségre van esély.

2012. máj. 29. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!