Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hazatalál a hangya?

Hazatalál a hangya?

Figyelt kérdés
Ha van egy hangya, és mondjuk a házból kiviszem messzire, az hazatalál, vagy befogadja egy másik boly, esetleg meghal?

2012. máj. 29. 00:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

úgy látom ti se alszotok,bár egy rajzfilmben el tudnám képzelni ,ahogy egy hangyacsapat folyton különböző bolyokba menekül és keresik az otthonukat hhehee:D OFF off

sztem nem ,új életet kezd.

2012. máj. 29. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Egyedül nehezen tud új életet kezdeni, akkor már valószínűbb, hogy rövid úton elpusztul.

A különféle hangyáknak a bolyban megvan a szerepük, tehát az nem lehetséges, hogy ha egyedül marad akkor majd ő toboroz hangyákat és ő lesz a király... egyedül pedig nem tud hol élni és nem tudja, mihez kezdjen. Tehát szerintem, ha nem fogadja be egy másik boly, akkor bolyong, keresi az otthonát, de mivel nem találja végül elpusztul.

2012. máj. 29. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
"Új életet kezd", micsoda lázadó. :D
2012. máj. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 hollófernyiges ***** válasza:
A hangyák szag alapján ismerik meg a saját bolyukba tartozót és szintén szag alapján (a saját nyomán) talál haza. Vannak agresszívabb fajták amelyek azonnal megölik a más szagú hangyákat, de vannak toleránsabbak is. Szóval ha jó messzire elviszed akkor nem talál haza és elpusztul.
2012. máj. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Próbaképpen reggel elvittem egyet az udvarból 35 kilométerre, most itt ülök a kapuban és várom haza.
2012. máj. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
100%
Én a szomszédból hoztam át egy hangyát és ráraktam egy kinti fára(ahol rengeteg hangya volt). Kicsit mászkált ide oda aztán meg "beállt a sorba" :) Am érdekes a kérdés :D
2012. máj. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!